W poniedziałek dzień otwarty GIODO

W poniedziałek będzie można poszerzyć swoją wiedzę nt. ochrony prywatności. Dzień otwarty organizuje bowiem biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

W czasie dnia otwartego eksperci z biura GIODO będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji prawnych w dziedzinie ochrony danych osobowych. Zainteresowani otrzymają wskazówki, jak dbać o swe dane osobowe. Wszyscy chętni dostaną też materiały edukacyjno-informacyjne GIODO, w tym broszury z serii "ABC ochrony danych osobowych" czy materiały o tym, jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych.

Przewidziano również imprezy dla dzieci i młodzieży. Z myślą o uczniach klas IV i V szkół podstawowych przygotowano dwa wykłady poświęcone bezpieczeństwu w internecie, które poprowadzą ekspert z biura GIODO oraz przedstawicielka portalu nk.pl. Prelekcja dla dzieci i młodzieży będzie połączona z dyskusją, jej najaktywniejsi uczestnicy mogą liczyć na upominki. Podczas wykładu młodzi ludzie będą też mogli skorzystać z sieciomatu Fundacji Dzieci Niczyje. To multimedialna maszyna, która pozwala sprawdzić wiedzę o bezpieczeństwie w internecie.

Natomiast specjaliści w dziedzinie ochrony danych osobowych będą w poniedziałek dyskutować o problemie przechowywania danych. W panelu weźmie udział m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

Wszystkie imprezy odbędą się w budynku Intraco w Warszawie, gdzie ma swoją siedzibę biuro GIODO.

Dzień otwarty GIODO organizowany jest z okazji piątego Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych ustanowionego na pamiątkę sporządzenia konwencji Rady Europy z 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta jest najstarszym międzynarodowym aktem prawnym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Główne uroczystości związane z dniem ochrony danych osobowych odbędą się już w piątek w Brukseli.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych kontroluje zgodność przetwarzania danych z przepisami ustawy, wydaje decyzje administracyjne i rozpatruje skargi w sprawach wykonania przepisów o ochronie danych osobowych, prowadzi rejestr zbiorów danych, opiniuje akty prawne dotyczące ochrony danych osobowych. Wyłaniany jest przez Sejm na czteroletnią kadencję.

Od sierpnia 2010 r. funkcję GIODO pełni dr Wojciech Wiewiórowski, prawnik związany m.in. z Uniwersytetem Gdańskim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
12°C Poniedziałek
dzień
11°C Poniedziałek
wieczór
5°C Wtorek
noc
2°C Wtorek
rano
wiecej »