Kancelarie Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu zawarły porozumienie w sprawie lotów najważniejszych osób w państwie. Porozumienie zakłada m.in., że jednym samolotem nie mogą w tym samym czasie podróżować prezydent i marszałek Sejmu oraz prezydent i premier.
Zgodnie z porozumieniem premier nie może także odbywać wspólnego lotu z pierwszym wicepremierem.
Ustalono też, że na pokładzie tego samego samolotu nie może podróżować więcej niż połowa członków Rady Ministrów, Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Kolegium do spraw Służb Specjalnych, a także dowódców wojskowych, do których zalicza się: szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódcę operacyjnego Sił Zbrojnych RP, dowódcę Wojsk Lądowych, dowódcę Sił Powietrznych, dowódcę Marynarki Wojennej RP oraz dowódcę Wojsk Specjalnych.
Organizacja lotu najważniejszych osób w państwie będzie wspierana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Biuro Ochrony Rządu oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Najważniejsze osoby w państwie będą korzystały w pierwszej kolejności z dwóch samolotów typu Embraer, wyczarterowanych od Polskich Linii Lotniczych LOT. Loty będą mogły się także odbywać z wykorzystaniem wojskowego specjalnego transportu lotniczego oraz incydentalnie innego rodzaju lotów czarterowych.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.
W stolicy władze miasta nie wystawią przeznaczonych do zbierania tekstyliów kontenerów.