Wbrew woli więźnia władze kubańskie wypuściły na wolność kolejnego dysydenta.
Angel Moya znalazł się na wolności wbrew swej woli, podobnie jak zwolniony krótko przed nim Hector Maseda. Moya, którego decyzja zwolnienia została ogłoszona już ponad tydzień temu, nie chciał opuścić więzienia argumentując, że najpierw powinni zostać wypuszczeni chorzy więźniowie polityczni. Maseda również odmawiał wyjścia na wolność domagając się od władz uznania go za osobę całkowicie niewinną. Obaj odmawiali też udania się na emigrację, co było warunkiem władz wypuszczenia ich na wolność.
W końcu Maseda, a nieco później Moya, zostali siłą usunięci z budynku więzienia. Strażnicy oświadczyli im, że nie mogą tam pozostać, nawet jeśli tego chcą.
Maseda jest mężem Laury Pollan a Moya Berthy Soler, dwóch przywódczyń opozycyjnego ugrupowania Dam w Bieli zrzeszającego żony i matki uwięzionych działaczy opozycji. Od roku 2003 członkinie ugrupowania co niedzielę przechodzą w pochodzie ulicami Hawany.
Maseda i Moya byli jednymi z 75 opozycjonistów aresztowanych w 2003 roku na fali represji. W lipcu 2010 roku obecny przywódca Kuby Raul Castro zawarł porozumienie z Kościołem katolickim zgadzając się zwolnić 52 więźniów politycznych. Władze postawiły jednak warunek, aby opuścili oni kraj udając się na emigrację do Hiszpanii.
Dotychczas uwolniono 41 więźniów. Prawie wszyscy wyemigrowali z Kuby do Hiszpanii wraz z rodzinami.
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.