Krajowa Agencja Kryminalna Słowacji (NAKA) zatrzymała w poniedziałek pułkownika ministerstwa obrony, członka Słowackiej Służby Informacyjnej (SIS) oraz osobę związaną z nieczynnym już dezinformacyjnym portalem internetowym. MSZ Słowacji poinformowało o wydaleniu trzech rosyjskich dyplomatów.
Zatrzymani za przekazywanie informacji rosyjskiemu wywiadowi mieli otrzymywać pieniądze od pracownika ambasady Rosji na Słowacji. Według informacji mediów jedna osoba przyznała się do winy.
ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]
Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że w poniedziałek wydaliło trzech rosyjskich dyplomatów za działania naruszające konwencję wiedeńską. Decyzja o wydaleniu zapadła na podstawie oceny słowackiego wywiadu. Dyplomaci mają 72 godziny na opuszczenie Słowacji.
4 marca w Przemyślu ABW zatrzymała urodzonego w Rosji dziennikarza Pablo G., którego zidentyfikowano jako agenta Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej (GRU). Mężczyzna miał szpiegować na terenie Warszawy, Medyki i innych polskich miast. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia. Z kolei pod koniec stycznia niemiecka prokuratura oskarżyła o szpiegostwo Ilhura N., pracownika jednego z bawarskich uniwersytetów. Według prokuratury mężczyzna przekazywał rosyjskim służbom informacje dotyczące technologii lotniczej i programów kosmicznych.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.