Prymas dokonał aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W piątkowe popołudnie prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał w gnieźnieńskiej katedrze aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i przewodniczył mszy św. odprawionej w intencji pokoju na świecie.

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka Kościół w Polsce włączył się w dokonany przez niego w piątek akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z decyzjami biskupów słowa aktu zostały wypowiedziane w czasie popołudniowych nabożeństw we wszystkich kościołach w kraju.

Czytaj:  Papież dokonał Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji

Prymas Polski abp Wojciech Polak odczytał słowa aktu przed rozpoczęciem mszy św. odprawionej pod jego przewodnictwem w katedrze gnieźnieńskiej. "My zatem, Matko Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój" - mówił prymas.

Homilię w trakcie mszy św. wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej bp Radosław Orchowicz, który wyraził nadzieję, że akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi "wyjedna pokój dla całego świata". "Niech ustanie wojna. Niech rosyjski agresor się nawróci i zakończy napaść na udręczony naród ukraiński, który chce żyć w wolności i pokoju, we własnym kraju, na ojczystej ziemi" - mówił duchowny.

Na zakończenie mszy św. prymas Polski podziękował wiernym. "Bóg zapłać za tę wspólną modlitwę, którą zanosiliśmy w jedności z całym Kościołem powszechnym, prosząc, aby w Niepokalanym Sercu Maryi Bóg dał nam schronienie, w czasach, które są pełne niesprawiedliwości, wojny, niepokoju. Niech nam w tym Bóg błogosławi, niech nas napełnia swoją łaską i swoim pokojem" - powiedział abp Polak.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Sobota
noc
22°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
27°C Sobota
wieczór
wiecej »