Taniec, modlitwa i śpiew. Po trzyletniej przerwie 18-22 maja na ulicach Warszawy odbędzie się Misja Talitha Kum. Gościem specjalnym będzie misjonarz o. Antonello Cadeddu.
Hasłem tygodnia ewangelizacyjnego, organizowanego już po raz czwarty 18-22 maja przez Przymierze Miłosierdzia, są słowa: "Boska Warszawa". - Chcemy wyjść na ulice miasta z przesłaniem radości i przypomnieć jego mieszkańcom, że Warszawa jest "Boska", czyli należy do Boga, a także że jest "boska" przez małe "b", bo mieszkają w niej fajni ludzie - wyjaśnia Katarzyna Niewińska, współodpowiedzialna za ewangelizacyjny projekt. - W czasie różnych lęków i niepokojów chcemy zanieść na ulice miasta przede wszystkim przesłanie nadziei - dodaje.
Misja Talita Kum odbywać się będzie codziennie od środy do soboty w godz. 17-19.30 przed kościołem św. Anny. Ewangelizatorzy z Przymierza Miłosierdzia i innych stołecznych wspólnot poprzez taniec, śpiew, pantomimę i świadectwa będą mówić o Bożej miłości i doświadczeniu wiary. - Jako ewangelizatorzy będziemy także rozmawiać z przechodniami. Zależy nam, by wysłuchać ich historii. Duchowi Świętemu wystarczy nieraz pięć minut, by dotknąć łaską czyjegoś serca. W naszej wspólnocie jest wiele osób, które właśnie podczas ewangelizacji ulicznej doznały nawrócenia - dodaje.
Punktem kulminacyjnym każdego dnia będzie Msza św. o godz. 20 w kościele św. Anny z nauką rekolekcyjną wygłoszoną przez o. Antonella, współzałożyciela Przymierza Miłosierdzia.
Misji towarzyszy szereg wydarzeń ewangelizacyjnych, m.in. zaplanowana na sobotę nocna ewangelizacja młodzieży na bulwarach oraz piknik rodzinny na skwerze Hoovera w godz. 12-15. Tydzień ewangelizacji zakończy się 22 maja Mszą św. o godz. 12 w kościele akademickim.
Misji towarzyszą słowa z Ewangelii św. Mateusza o rozmnożeniu chleba. - We wcześniejszych latach misji towarzyszyło wiele wydarzeń ewangelizacyjnych. Choć pandemia wstrzymała wiele działań, nie zniechęcamy się, przynosimy Jezusowi to, co mamy, a On w swojej dobroci pomnaża nasze talenty - mówi K. Niwińska.
Misja Talitha Kum po raz pierwszy odbyła się w 2000 r. w Brazylii. Uliczna ewangelizacja odbywa się także m.in. w Szczecinie, Poznaniu i Warszawie.
aktualna ocena | 5,0 |
głosujących | 2 |
Ocena |
bardzo słabe
|
słabe
|
średnie
|
dobre
|
super
Grób został udostępniony wiernym w niedzielę rano. Przed bazyliką ustawiają się długie kolejki.
Do awarii doszło ok. godz. 12.30. W Madrycie nie działają m.in. sygnalizacja świetlna i metro.
Uprawnionych do głosowania jest 135 kardynałów, którzy nie ukończyli 80 lat.
Obowiązujące zasady mają uwolnić proces wybory papieża od nacisków władz świeckich.
Nieoficjalnie wiadomo, że kardynałowie są za tym, by zaczęło się ono 5 lub 6 maja.
Jednocześnie powiedział, żę jest zaskoczony i zawiedziony dalszym rosyjskim bombardowaniem Ukrainy.