We Włoszech ukazała się książka zawierająca listy pisane między włoskim matematykiem i ateistą a Benedyktem XVI. Piergiorgio Odifreddi opisuje w niej także swoje spotkania z Papieżem Seniorem, poczynając od 2013 roku. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, który jest autorem wstępu, nazwał tę publikację „dialogiem między wiarą a nauką, w którym - choć z różnych pozycji - wyłania się wspólny cel, jakim jest poszukiwanie prawdy”.
W książce „W drodze w poszukiwaniu prawdy” („In cammino alla ricerca della verità”, Wydawnictwo Rizzoli) Odifreddi integralnie publikuje swą korespondencję z Papieżem Seniorem oraz wraca wspomnieniami do ich pięciu osobistych spotkań, jakie miały miejsce po jego rezygnacji. Jest to już kolejna wymiana myśli między nim a Benedyktem XVI. We wstępie do książki kard. Gianfranco Ravasi podkreśla, że przypomina ona „Dziedziniec pogan”, realizowany przez kierowaną przez niego dykasterię, gdzie w poszukiwaniu prawdy spotykają się dwa języki i dwie koncepcje – naukowa i teologiczna. W dyskusji pojawia się m.in. temat Jezusa historycznego i Chrystusa wiary. Z listów można dowiedzieć się o też o codzienności Papieża Seniora i jego stanie zdrowia. W 2018 pisze do swego rozmówcy: „Niestety, moje zdrowie się pogarsza, nie wiem więc, czy dane nam będzie się jeszcze spotkać”.
We wstępie do swej wcześniejszej książki zawierającej listy Papieża Seniora Odifreddi przedstawił się jako „matematyk z zawodu i ateista z wyboru, który postanowił pisać na tematy religijne (oczywiście, i na szczęście, poza innymi dotyczącymi matematyki), ale nawiązał też dialog z dostojnikami Kościoła i podjął się dyskusji na tematy będące ich domeną”. W Polsce ukazała się m.in. jego książka „Dlaczego nie mogę być chrześcijaninem, a tym bardziej katolikiem”.
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.