Z 19 na 20 listopada po raz kolejny w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach miało miejsce nocne czuwanie licealistów. Gościem, który wygłosił do nich konferencję, był Grzegorz Czerwicki, który miesiąc temu miał już okazję opowiedzieć swoją niesamowitą historię uczniom szkół podstawowych.
Przybyłych gości z okolicznych liceów i to w całkiem pokaźnej ilości, bo 120 osób, przywitał ks. Piotr Leśnikowski SDB.
- Witajcie na jednym z największych eventów w roku 2022, na czuwaniu szkół średnich z Tarnowskich Gór i okolic - zaczął - cieszę się, że możemy się tutaj spotkać. Cieszę się, że możemy razem na tym czuwaniu być.
Różne szkoły, jedna rodzina
Ksiądz Piotr zauważył i podkreślił, że zgromadzeni tworzą jedną dużą wspólnotę.
- Dobrze jest, jak to w rodzinie bywa, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a także o to miejsce. Dobrze wziąć za to odpowiedzialność.
Kapłan oprócz przekazania informacji organizacyjnych zaprosił do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie tego czuwania i o jego owoce.
- Chciałbym też przypomnieć, że to czuwanie jest po to, by spotkać się z Bogiem, nawiązać z Nim relację. I byśmy po jego zakońćzeniu wyszli z przekonaniem „Okej, Panie Boże, to zapraszam Cię do mojego życia. Cieszę się, że jesteś ze mną”.
Następnie słowo do młodzieży wygłosił ks. Leszek Król SDB. Zwrócił uwagę, że zazwyczaj mury SOSW służą uczniom szkoły, ale wyraził radość, że od czasu do czasu służą też innym.
- Bardzo serdecznie was witam i zapraszam, byście dobrze wykorzystali ten wieczór, całą noc, a może i świt. Ta noc została przygotowana po salezjańsku - zauważył, czyli tak, by uwzględnić całego człowieka. - To zostanie wam dziś zaproponowane. Coś dla ciała - rozgrywki, coś dla ducha - nabożeństwo pokutne, Eucharystia, coś dla umysłu - prelekcja, i coś dla uczuć - atmosfera rodzinna. To jest propozycja dla was, ale od was będzie zależało, na ile z tej propozycji skorzystacie. Co będziecie chcieli zaczerpnąć.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.