Kamień węgielny został przekazany do parafii przez prawnuka patronki parafii.
20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w Grodnie na Białorusi odbyło się poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego, zostały wniesione relikwie bł. Marianny Biernackiej, patronki parafii, a także była sprawowana pierwsza Msza św. w murach budującego się kościoła.
Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz. Obecny był również Ksiądz Biskup Grodzieński Aleksander Kaszkiewicz.
Kamień węgielny został przekazany do parafii przez prawnuka patronki parafii Stanisława Betko i pochodzi z domu rodzinnego w Lipsku nad Biebrzą, gdzie w latach 1888-1943 mieszkała Błogosławiona Marianna.
Relikwie – fragment tkaniny wykonanej własnoręcznie przez bł. Mariannę – do grodzieńskiej parafii przezkazał Ksiądz Biskup Ełcki Jerzy Mazur SDB.
Na uroczystości zgromadzili się liczni parafianie i goście. Przez wstawiennictwo bł. Marianny modlili się o umiejętność budowania zdrowych i trwałych relacji międzypokoleniowych, a także między narodami, z którymi graniczy Białoruś.
Czytaj też: Święta teściowa
Parafia w Grodnie, która obrała sobie za patronkę polską błogosławioną, która oddała swe życie podczas drugiej wojny światowej za swoją synową będącą w stanie błogosławionym, powstała pod koniec 2019 roku. W lipcu br. rozpoczęła się budowa świątyni, która stanie się miejscem szczególnej modlitwy za wszystkie rodziny.
Będzie to pierwsza świątynia w świecie dedykowana polskiej bł. Mariannie Biernackiej, która przelała swoją krew niedaleko Grodna.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.