Renovabis dla Europy Wschodniej

Niemiecka akcja Renovabis przeznaczy ponad 11 mln euro na 281 projektów charytatywnych dla katolików w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza Renovabis obradująca w swojej głównej siedzibie we Fryzyndze koło Monachium.

W najbliższych trzech latach wspierane będą głównie projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży, duszpasterstwo dla osób niepełnosprawnych i uzależnionych, a także formacja i utrzymanie kapłanów. 800 tys. euro Renovabis przeznaczy na pomoc Kościołowi w Polsce.

Jak poinformował Radio Watykańskie wiceprezes zarządu Renovabis, Burkhard Haneke, fundusze zarezerwowane dla Polski przeznaczone są w dużej mierze na rozbudowanie i dalszą działalność Rady Szkół Katolickich. Burkhard Haneke zaznaczył, że akcji Renovabis bardzo zależy na wszelkim wspieraniu katolickiej oświaty. Dlatego też część tej sumy przeznaczona będzie na bardzo konkretne projekty kształcenia nauczycieli i wychowawców. Drugim dużym sektorem wpieranym przez Renovabis jest fundusz stypendialny polskiego episkopatu. Burkhard Haneke wymienił tu szczególnie zagraniczne studia podyplomowe dla polskich kapłanów i teologów świeckich.

Oprócz Polski Renovabis wspiera katolików z 28 krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w krajach bałkańskich i nadbałtyckich, w Czechach i na Słowacji, a także w Rosji. Renovabis jest jednym z najmłodszym katolickich niemieckich dzieł pomocy. Utworzone zostało 18 lat temu przez Centralny Komitet Katolików Niemieckich i niemiecki episkopat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  17°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  wiecej »