Ponad 800 bezrobotnych skorzystało z pomocy gliwickiej Caritas. Szukający pracy mogli skorzystać za darmo ze specjalistycznych kursów i liczyć na pomoc w wypełnianiu dokumentów.
Jak przekonują przedstawiciele Caritas, ważne było podejście do zagadnienia bezrobocia. „Nie należy patrzeć na ten problem wyłącznie w kategoriach statystyk. Patrzyliśmy w tym projekcie i ciągle patrzymy przede wszystkim na osobę bezrobotną i rodzinę dotkniętą bezrobociem. Wychodzimy z pomocą po to, aby przywrócić nadzieję” – mówi dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej, ks. Rudolf Badura.
W ramach projektu „Aktywizacja Poprzez Towarzyszenie” z pomocy skorzystało ponad 800 bezrobotnych. Wiele z nich podniosło swoje kwalifikacje, a część znalazła zatrudnienie. Projekt realizowany był przez 18 miesięcy.
„Poza udziałem w specjalistycznych kursach osoby bezrobotne mogły liczyć także na pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Ta pomoc opierała się zarówno na fachowej poradzie, jak i na udostępnieniu sprzętu biurowego, komputera czy drukarki” – wyjaśnia kierownik projektu Mariusz Janas.
Mimo zakończenia programu „Aktywizacja Poprzez Towarzyszenie” Caritas nie zaprzestaje pomagać bezrobotnym w znalezieniu pracy. W Gliwicach w centrali Caritas działa Biuro Aktywizacji Bezrobotnych, do którego każdy zainteresowany może się zgłosić z prośbą o pomoc.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.