W wypełnionej po brzegi madryckiej katedrze Almudena odbyła się premiera symfonii „Cierpienie niewinnych”. Skomponował ją Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej.
Symfonia składa się z czterech części: Getsemani, Lament, Przebacz im i Resurrexit. Jej tematem jest przemoc na świecie, którą rodzi grzech człowieka i wielka miłość Boga do swojego stworzenia. To historia zbawienia i wyzwolenia.
Symfonia ma charakter wyraźnie śródziemnomorski, łączy elementy dawnych kultur z nowymi formami muzycznymi.
Prezentując swoje dzieło Kiko Argüello podkreślił, że symfonia nawiązuje do cierpienia niewinnych, z jakim spotkał się w barakach w Palomeras. „Ludzie dźwigali tam grzechy innych” – podkreślił inicjator neokatechumenatu.
Bóg chciał, aby właśnie w jednym z tych baraków „powstał zalążek Drogi inicjacji chrześcijańskiej”, która dzisiaj obecna jest w ponad stu dwudziestu krajach – powiedział na zakończenie kard. Antonio María Rouco Varela. Jest to Droga nawrócenia i zmartwychwstania, która nie tylko towarzyszy ludzkiemu cierpieniu, ale także potrafi uczynić cud, aby pisać i wykonać symfonię odkupienia człowieka.
AUTOR / CC 3.0
Wnętrze Katedry Almudena
Madrycka katedra Almudena jest mocno związana z inicjatorem Drogi Neakatechumenalnej. Kiko Argüello jest autorem kaplicy Neokatechumenatu oraz malowideł i witraży.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.