Kluzik-Rostkowska już oficjalnie w klubie PO

Joanna Kluzik-Rostkowska została we wtorek późnym popołudniem przyjęta do klubu parlamentarnego PO. Decyzję w tej sprawie klub PO podjął przez aklamację.

"Jeżeli mnie państwo pytacie, gdzie ja jestem w sensie politycznym, to mam dokładnie takie same poglądy, jak miałam pół roku temu, rok temu i trzy lata temu" - deklarowała Kluzik-Rostkowska w rozmowie z dziennikarzami przed posiedzeniem klubu.

Podkreśliła, że chce nadal zajmować się polityką rodzinną, demografią i rynkiem pracy. "Nic tu się nie zmienia" - zapewniła.

Kluzik-Rostkowska - była przewodnicząca PJN - w połowie czerwca odeszła z tego ugrupowania, wzięła też udział w konwencji wyborczej PO w Gdańsku. Mówiła tam, że wspiera Platformę, aby po wyborach parlamentarnych nie dopuścić do powstania koalicji rządowej PiS i SLD.

Wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki ocenił we wtorek, że Kluzik-Rostkowska będzie wzmocnieniem dla PO. "Jest znana z dużej wiedzy merytorycznej szczególnie w zakresie spraw społecznych" - podkreślił polityk PO w rozmowie z dziennikarzami.

Według nieoficjalnych informacji PAP, PO zaproponowała Kluzik-Rostkowskiej pierwsze miejsce na liście do Sejmu w Rybniku. Media pisały, że tę decyzję oprotestowują jednak lokalni działacze PO.

Do tej pory listę PO w Rybniku miał otwierać obecny poseł PO Marek Krząkała. We wtorek Krząkała ocenił, że ostateczny kształt listy w Rybniku nie jest jeszcze przesądzony. "To nie jest jeszcze oczywiste, bo w chwili obecnej to zarząd krajowy i Rada Krajowa zadecydują, czy miejsca na liście będą zmienione. Dywagowanie na ten temat jest trochę przedwczesne" - powiedział Krząkała.

Dodał, że niczym niezwykłym nie są głosy mówiące, iż osoby "niejako nadane z zewnątrz budzą emocje". "Zostawmy wybór wyborcom" - dodał.

Wiceprzewodnicząca śląskiej PO Halina Rozpondek powiedziała PAP, że informacje o protestach zna na razie jedynie z mediów. Na początku przyszłego tygodnia o listach - m.in. w kontekście Kluzik-Rostkowskiej - ma rozmawiać zarząd regionu śląskiego.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  28.06.2011 23:14

  "Idź złoto do złota. My Polacy bardziej się w żelazie kochamy i żelazem bronić będziemy.", powiedział poseł Bolesława Krzywoustego Skarbek*/ z Góry do Cesarza (rzymskiego, narodu niemieckiego, Heinricha V), dorzucając swój szczerozłoty pierścień do jednej z okazanych mu z pychą skrzyń złota.

  Niech zatem i Kluzik-Rostkowska zdobi Platformę swym oślepiającym blaskiem - dopóki wieka (skrzyni na tak cenne skarby) nie zatrzasną.

   

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Poniedziałek
  wieczór
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  wiecej »