Kościół w Panamie czyni znaczące wysiłki na rzecz odnowy duszpasterstwa w duchu wskazań konferencji w Aparecidzie. Wciąż jednak brakuje katolików zdolnych w dojrzały sposób angażować się w życie publiczne. Dlatego ważny jest m.in. udział wiernych w kościelnej Kampanii Ewangelizacji, Wsparcia i Solidarności. Czytamy o tym w komunikacie z obrad plenarnych panamskiego episkopatu.
Biskupi odnieśli się również do aktualnych kwestii społecznych. Zwrócili uwagę na oderwanie polityki partyjnej od realiów kraju. Ich zdaniem klasa rządząca zainteresowana jest bardziej trwaniem przy władzy niż rozwiązywaniem problemów. A tych ostatnich jest w Panamie wcale niemało. Biskupi wymienili tu takie wyzwania, jak utrwalenie moralności w polityce, zrównoważenie rozwoju gospodarczego i zatrudnienia, czy podwyższenie jakości oświaty.
Panamski Kościół jest też zaniepokojony próbami prawnej redefinicji małżeństwa i rodziny na terenie Ameryki Łacińskiej. Na szczęście podczas ostatniego zgromadzenia Organizacji Państw Amerykańskich panamska delegacja stanowczo opowiedziała się za ochroną małżeństwa, rodziny i macierzyństwa, co, jak zauważyli biskupi, nie zostało zakwestionowane przez nikogo.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.