Wystartował konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne roku „Kadr historii 2011” . Kadr historii” to konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne organizowany przez portale historia.org.pl i historia.gazeta.pl w partnerstwie z Muzeum Historii Polski.
Co roku kilkaset zdjęć pretenduje do tego prestiżowego tytułu. Tegoroczna edycja konkursu jest jego czwartą odsłoną.
Organizatorzy za cele swojego konkursu postawili sobie promocję fotografii i turystyki historycznej w Polsce. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do fotografów amatorów, którzy uchwycili swoje „kadry historii” podczas swoich wyjazdów lub imprez historycznych w kraju i na świecie. Na konkurs należy przesłać zdjęcia związane z tematyką historyczną m.in. przedstawiające obiekty historyczne, rekonstrukcje historyczne, zabytki architektoniczne etc.
„Co roku na konkurs zgłaszanych jest kilkaset zdjęć, a poziom znacznie się podnosi. Wierzymy, że w tym roku nasz wybór będzie bardzo trudny. To jedyny tego typu konkurs fotograficzny w kraju” – mówi o konkursie Wojtek Duch z portalu historia.org.pl.
W ubiegłym roku na konkurs w niespełna półtorej miesiąca nadesłano ponad 300 zdjęć. Z roku na rok zdjęć jest wyraźnie więcej. W tym roku zdjęcia będzie można wysyłać za pośrednictwem specjalnego formularza, a nie jak dotychczas poprzez pocztę elektroniczną. Zdaniem organizatorów usprawni to sposób dodawania zdjęć i przyczyni się do zwiększenia zgłoszeń.
W trzeciej edycji zwyciężyła praca Pawła Sudera „Miasto bez Boga walczy o krzyż”. Rekonstrukcja walk o krzyż w Nowej Hucie, 2010 r.
Zdjęcia można nadsyłać do 31 sierpnia i mogą być wykonane wyłącznie pomiędzy 1 września 2010 r. a 31 sierpnia 2011 r. Prace należy wgrać, wypełniając specjalny formularz pod artykułem, lub załadować je do fotoforum.gazeta.pl i oznaczyć tagiem „Kadr historii 2011”. Przy wypełnianiu formularza należy dodać opis zdjęcia, a także podać: imię, nazwisko, adres, e-mail i nr telefonu kontaktowego.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci książek i albumów o tematyce historycznej.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.