Ok. 20 tysięcy pieszych pielgrzymów kończy 13 sierpnia na Jasnej Górze rekolekcje w drodze. Przybyły grupy z dalekiego Pomorza, Podlasia, z Rzeszowa, Sosnowca, Włocławka i Kielc. Najliczniejszą jest 33. pielgrzymka radomska. Wejścia zakończy paulińska grupa z Vranova na Słowacji.
Piesze pielgrzymki obok wielu innych aspektów zawsze są także okazją do rozeznawania życiowych powołań. To właśnie podczas tych rekolekcji wielu młodych przygotowuje się do małżeństwa, a potem często właśnie na pielgrzymce zawierają ślub: „Prawie tydzień temu zawarliśmy związek małżeński podczas trasy pielgrzymkowej po tygodniu naszej drogi. Żeby lepiej się przygotować duchowo, wewnętrznie wybraliśmy drogę pielgrzymki”.
Dla wielu rodzin pielgrzymowanie stanowi ważny czas w odnawianiu i budowaniu domowych relacji: „Idziemy z czwórką dzieci, bardzo potrzebowaliśmy tego wsparcia. W życie rodzinne wnosi ona bardzo wiele: szacunek, miłość, pokój, wzmacnia nas jeszcze bardziej”.
W pielgrzymce radomskiej przyszło ok. 7 tys. pątników, którzy podobnie jak tysiące innych, dziękowali w drodze za bł. Jana Pawła II.
Jutro ukoronowanie pielgrzymkowego szczytu. Wejdzie aż 14 dużych grup, w tym od godz. 15:00 jubileuszowa pielgrzymka warszawska.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.