Idą przede wszystkim po to, aby pomodlić się o jedność chrześcijan. Ponad 200 osób wyruszyło dzisiaj z Białegostoku w 19. Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce Białystok-Grodno-Wilno. Jej hasłem są słowa: „W komunii z Bogiem”. Do Matki Bożej Ostrobramskiej wędrują pielgrzymi z całej Polski.
Pielgrzymi w dziewięć dni pokonają blisko 300 km. Jak mówią, podczas tych rekolekcji w drodze chcą doświadczyć miłości Boga w drugim człowieku. Chcą również zobaczyć jak żyją ludzie na Białorusi i Litwie.
„Jest to pielgrzymka, która przechodzi przez tereny zamieszkałe przez ludzi różnych wyznań. A więc przyjmują nas i goszczą ludzie różnych wyznań” – mówi kierownik pielgrzymki, ks. Wojciech Dąbrowski. I dodaje: „Jedną z głównych intencji tej pielgrzymki jest modlitwa o jedność Chrystusowego Kościoła”. Ekumeniczny rys jest ważny także dla innych pielgrzymów. Jedna z pątniczek podkreśliła, że wybrała właśnie tę pielgrzymkę, by „w różnorodności wiary doświadczyć miłości Boga i tej jedności, która jest w Kościele, mimo różnych dróg prowadzących do Boga”. Z kolei mężczyzna z Jastrzębia Zdroju zauważa, że dla niego ważne jest też spotkanie z Polakami mieszkającymi na Białorusi i Litwie oraz doświadczanie ich ogromnego patriotyzmu.
W czwartym dniu pielgrzymki, w Grodnie na Białorusi do grupy dołączy 70 osób. Do sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie pielgrzymi dotrą 24 sierpnia.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.