Tytułowe pytanie to pierwsza z kwestii, na które odpowiada abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.
Krakowski metropolita mierzy się z zarzutami o upolitycznieniu Kościoła, wymienia elementy programu PiS, które są zbieżne z katolicką nauką społeczną. – Nie oznacza to jednak, że obecny obóz rządzący uwzględnia wszystko, co Kościół głosi – zauważa arcybiskup, wskazując na zwlekanie w sprawie ustawy znoszącej aborcję eugeniczną. – Kościół w tej sprawie nie pójdzie na żadne ustępstwa – przypomina.
Prowadzący rozmowę Bogumił Łoziński przytacza opinię, wyrażaną nawet przez część katolików, że lepiej nie ruszać teraz kwestii aborcji, „bo utrata władzy przez PiS może oznaczać zdobycie większości przez ugrupowania zapowiadające lewicową rewolucję obyczajową”.
Co na to arcybiskup? – o tym (a także m.in. o instrukcji KEP do adhortacji Amoris laetitia) dowiesz się z rozmowy pt. „Politycy zapominają o Opatrzności” w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”. Możesz także zakupić e-wydanie lub uzyskać dostęp do samego wywiadu w formie cyfrowej.
Małżeństwo to jedno z najszlachetniejszych powołań człowieka.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Jubileuszu Romów, Sinti i Wędrujących Społeczności.
Pierwsze miejsce - parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach.
Jedna osoba zginęła, 23 poszkodowanych wraca do Polski, dwóch zostało w austriackich szpitalach.
Zarzuty wobec każdego z jeńców oparto wyłącznie na tym, że służył on w batalionie "Ajdar".
Podkop odkryto w okolicy miejscowości Kondratki w powiecie białostockim.
Karol III i Kamila po raz pierwszy spotkają się z Leonem XIV.