Symbolem dojrzałości Kościoła w Bangladeszu określił przewodniczący komisji ds. edukacji przy tamtejszym episkopacie zapowiedź otwarcia pierwszego katolickiego uniwersytetu.
Abp Patrick D’Rosario wziął udział w posiedzeniu stuosobowego komitetu organizacyjnego, na którym omówiono ostateczne szczegóły projektu. Koadiutor stołecznej archidiecezji Dhaka podkreślił, że edukacyjna inicjatywa jest długo oczekiwana przez lokalny Kościół i znacząco przyczyni się do jego rozwoju poprzez formację intelektualną katolików. Nowa placówka przyjmie nazwę Uniwersytetu Notre Dame i będzie zarządzana przez Zgromadzenie Krzyża Świętego.
Bangladesz jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Kościół katolicki prowadzi tam uznawane za najlepsze placówki edukacyjne, które w zasadniczym stopniu przyczyniają się do rozwoju społeczno-gospodarczego.
13 października to dzień, gdy 108 lat temu zakończyły się mające tam miejsce objawienia.
Przesłuchania w tej części rywalizacji rozpoczną się we wtorek o godz. 10.
Przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Papież nawiązał także do „brutalnych ataków” na Ukrainie.
Msza św. celebrowana na Placu św. Piotra stanowiła zwieńczenie Jubileuszu duchowości maryjnej.