Międzynarodowa konferencja na temat zbrodni katyńskiej odbędzie się 5 maja w Bibliotece Kongresu USA w Waszyngtonie - poinformowała w czwartek Fundacja Kościuszkowska, która imprezę organizuje.
Według sekretarza generalnego NATO Andersa Fogha Rasmussena Sojusz Północnoatlantycki popiera aspiracje Gruzji do członkostwa, ale jest za wcześnie, by decydować o terminie jej wstąpienia do tej organizacji.
Delegowanie przedstawicieli do władz mediów publicznych i wprowadzenie reklamy społecznej - to rewolucyjne pomysły twórców obywatelskiego projektu ustawy medialnej, które ułatwią organizacjom pozarządowym dotarcie do społeczeństwa - ocenia trzeci sektor.
Policja nie może przetwarzać danych osób, które nie są podejrzane o popełnienie przestępstw ściganych z oskarżenia publicznego - zwrócił uwagę w liście skierowanym do Komendanta Głównego Policji rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.
Uhonorowanie Stepana Bandery tytułem Bohatera Ukrainy to wyraz uznania zasług człowieka, walczącego o ukraińską państwowość - napisał były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko w liście do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.
Była luterańska biskup Hanoweru i zarazem była przewodnicząca Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech Margot Kaessmann została skazana na grzywnę 8 tys. euro i utratę prawa jazdy na co najmniej 10 miesięcy za jazdę w stanie nietrzeźwym - poinformowała w czwartek prokuratura w Hanowerze.
Prawie o 60 proc. wzrosną w 2010 r. środki przeznaczone na badania potencjalnych dawców szpiku - dowiedziała się w czwartek PAP w Ministerstwie Zdrowia.
Pozytywnie oceniana jest działalność mediów elektronicznych, policji, Kościoła katolickiego, wojska i Instytutu Pamięci Narodowej, negatywnie oceniany jest Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych - wynika z sondażu CBOS.
Choć katolicy stanowią tylko nikły procent ludności krajów skandynawskich, ich liczba stale wzrasta. Równocześnie wielu niekatolików słucha z uwagą tego, co ma do powiedzenia Kościół, zaś religia odgrywa tam znaczną rolę w kształtowaniu opinii publicznej.
Po raz pierwszy obchodzone jest dziś w Libanie narodowe święto chrześcijańsko-muzułmańskie ku czci Maryi. Decyzję w tej sprawie podjął 13 marca rząd tego kraju. Ma to być „znak pokojowego współżycia” między obu wspólnotami religijnymi.