Kościół musi pomóc współczesnym artystom powrócić na drogi piękna – uważa prał. Pasquale Iacobone, odpowiedzialny w Papieskiej Radzie Kultury za departament Sztuka i Wiara.
Młodzi Francuzi rzadko chodzą do kościoła, ale są coraz bardziej otwarci na wiarę i na proponowane im duszpasterstwo – uważa bp Denis Moutel, odpowiedzialny w tamtejszym Episkopacie za duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
Episkopat Hiszpanii apeluje do rządu o otwarcie „korytarzy humanitarnych” dla uchodźców. Idzie za wzorem Wspólnoty św. Idziego, która przyjęła we Włoszech więcej uchodźców niż większość krajów Unii Europejskiej.
Apel o modlitwę i wsparcie wiąże się z intencją papieską na miesiąc marzec za prześladowanych wyznawców Chrystusa.
„Niezależnie od tego, czy jesteśmy chorzy, czy zdrowi, musimy zastanowić się nad sensem choroby” i pomyśleć „o sytuacji, w jakiej możemy się znaleźć pod koniec naszego życia” – napisał szwajcarski biskup Marian Eleganti.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalne oświadczenie o zagrażającym nasileniu prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.
„Męczeństwo to powszechne znamię Kościoła zarówno kiedyś, jak i dzisiaj. Co roku zabijanych jest z nienawiści do wiary co najmniej sto tysięcy chrześcijan – tzn. jedenastu na godzinę, a jeden co pięć minut” – przypomniał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Dziś rano Papież, przebywający na rekolekcjach ze swoimi współpracownikami, wysłuchał kolejnego rozważania na temat męki i śmierci Jezusa według Ewangelii św. Mateusza.
Dzień uwięzionej chrześcijanki wypełniony jest modlitwą, bo tylko dzięki wierze i spojrzeniu na Jezusa może odczuwać pokój.
W czwartek 23 marca w kolegiacie św. Anny odbędą się pierwsze krakowskie "Dialogi" abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas comiesięcznych spotkań metropolita krakowski będzie odpowiadał na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności.