Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat zostali wyłączeni ze składu TK, który 9 grudnia rozpatrzy konstytucyjność nowelizacji ustawy o Trybunale - wynika z postanowienia zamieszczonego na stronie TK.
Krakowski chemik jest oskarżony o przygotowywanie zamachu na gmach Sejmu.
Nowa Kompania Węglowa powstanie najpóźniej do połowy przyszłego roku, może jeszcze w jego pierwszym kwartale - zapowiedział w piątek w rozmowie z PAP wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
Płk Andrzej Pawlikowski został w piątek powołany na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu; zacznie pełnić tę funkcję od piątego grudnia. Jarosław Zieliński, wiceminister w MSWiA nadzorujący BOR, powiedział PAP, że w Biurze konieczne są zmiany; ich zakres pokaże przeprowadzony audyt.
Tak premier Beata Szydło podczas uroczystości barbórkowych podsumowała sytuację, w której z zakładu zaplanowanego do zatrzymania wydobycia z powodu nierentowności kopalnia "Brzeszcze" stała się zakładem z perspektywą rozwoju, a nie likwidacji.
Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ stanął po stronie naszego niedawnego kolegi redakcyjnego Mariusza Majewskiego, który został oskarżony przez Tomasza Turowskiego m.in. o zniesławienie poprzez nazwanie go funkcjonariuszem bezpieki.
Borys Budka wycofał się z wyścigu o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, o czym poinformował w piątek na konferencji prasowej w Katowicach. Dodał też, że swój głos odda na Grzegorza Schetynę.
Jeżeli Polska posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, a sektor energetyczny opiera się w zdecydowanej części na węglu, to mówienie o dekarbonizacji w znaczeniu ograniczania wydobycia jest herezją i jest antypaństwowe - uważa prezydent Andrzej Duda.
Sąd Okręgowy w Lublinie skazał w piątek na karę 25 lat więzienia 18-letniego Kamila N. i 19-letnią Zuzannę M. za zabójstwo rodziców chłopaka w Rakowiskach (Lubelskie). Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie mogą się starać najwcześniej po 20 latach odbywania kary.
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział we Wrocławiu wzmocnienie sił wojskowych na wschodzie kraju oraz walkę z terroryzmem.