Bogusław Kowalski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP SA. W przesłanym PAP oświadczeniu Kowalski tłumaczył, że składa rezygnację, kierując się interesem Grupy PKP. "Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy" - napisał.
- 2015 r. to bardzo ważny rok, prawie tak ważny jak rok 1989. Musimy się zmobilizować, bo inaczej nie odniesiemy zwycięstwa - mówił podczas przemówienia Jarosław Kaczyński. W V Marszu Wolności i Solidarności, według różnych szacunków, bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób.
To uczczenie ofiar stanu wojennego i wyraz poparcia dla rządu.
W 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego ulicami stolicy przejdzie V Marsz Wolności i Solidarności.
- Jedna dziewczynka, której przywieźliśmy wymarzony wózek dla lalek nie mogła uwierzyć, że jest jej i to na zawsze. Pytała kiedy będzie go musiała oddać. Takie spotkania ogromnie wzruszają i pokazują jak niewiele trzeba... - opowiadają bielscy wolontariusze "Szlachetnej Paczki".
Polska rozważa rekonstrukcję decyzji dotyczącej zobowiązania o przyjęciu kilku tysięcy osób w ramach unijnych programów relokacji uchodźców - poinformował PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jakub Skiba.
W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.