Aleksander Bobko (PiS) zgłosił pięć poprawek legislacyjnych do procedowanej w piątek w Senacie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Mają one - jak wyjaśnił - zapewnić ciągłość wykonywania funkcji przez I prezesa SN, wybranego przed wejście w życie zapisów regulacji.
W poniedziałek odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf - poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
Odchodzimy od systemu kooptacji, w którym koledzy dobierają sobie przyszłego kolegę, który będzie dla nich najwygodniejszy - tak o zmianie systemu wyboru sędziów Sądu Najwyższego mówił w piątek podczas dyskusji nad ustawą o SN wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Wicemarszałek Senatu Michał Seweryński - który zasłabł podczas czwartkowego posiedzenia komisji w czasie prac nad ustawą o SN i w piątek trafił do szpitala - czuje się dobrze, wyszedł już do domu - poinformował po południu marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
"Ostatnie działania obozu rządzącego (...) stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko »Znaku« było i pozostaje wierne” - czytamy w oświadczeniu na stronie miesięcznika.
26 tys. osób na Stadionie Miejskim oraz miliony przed telewizorami na cały świecie wzięło udział w ceremonii otwarcia The World Games 2017 we Wrocławiu.
Wicemarszałek Senatu Michał Seweryński (PiS) trafił w piątek do szpitala - poinformował podczas debaty nad ustawą o SN w Senacie Robert Mamątow (PiS).
Trzy osoby aresztowano w związku z podejrzeniem posługiwania się nierzetelnymi fakturami VAT w ramach "karuzeli podatkowej", która chciała oszukać Skarb Państwa na prawie 142 mln zł próbując wyłudzić zwrot tego podatku - podała Prokuratura Regionalna w Warszawie.
W piątek po godz. 1.30 senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zaopiniowała przyjęcie bez poprawek ustawy o Sądzie Najwyższym. PO wniosła kilkaset poprawek. Obrady zagłuszali demonstranci protestujący pod oknami. W piątek rano ustawą zajmie się cały Senat.
Jadwiga Szubartowicz urodziła się w 1905 r. w Lublinie. W październiku skończyłaby 112 lat. Odeszła do Pana 20 lipca.