Fundacja im. Jana Pawła II uroczyście obchodzić będzie w Rzymie ćwierćwiecze swego istnienia - podaje Nasz Dziennik.
W Indonezji doszło do kolejnych aktów przemocy między muzułmanami a chrześcijanami.
Kościół katolicki w Niemczech odnotował więcej nowych katolików i mniej wystąpień.
Ojciec Święty przyjął pięciu biskupów z zachodniego regionu Kanady, którzy rozpoczęli wizytę „ad limina Apostolorum".
Jak odpowiadając na wyzwania współczesnego świata formować kleryków i dbać o nieustanną formację księży - ten problem stał w centrum międzynarodowego kongresu księży filipinów.
W kolejnym dniu pobytu kard. Dionigiego Tettamanziego w Moskwie, doszło do oficjalnego spotkania z patriarchą Aleksym II.
Kościół katolicki w Anglii i Walii zaprotestował przeciwko wyemitowaniu przez telewizję BBC programu, w którym oskarżono kard. Josepha Ratzingera o tuszowanie nadużyć seksualnych osób duchownych.
2 października minęło półtora roku od śmierci Jana Pawła II. W intencji jego rychłej beatyfikacji i kanonizacji Polacy modlili się rano w Grotach Watykańskich.
Były prezydent Iranu Mohammad Chatami zostanie przyjęty na audiencji przez Benedykta XVI 26 października - poinformowała agencja ANSA, powołując się na źródła watykańskie.
Niedzielę Szacunku dla Życia obchodził Kościół katolicki w USA. Ustanowiona w 1972 r. przez episkopat tego kraju, obchodzona jest co roku w pierwszą niedzielę października.