Madrycki budynek, w którego eksplozji 20 stycznia po południu zginęły co najmniej trzy osoby, należał do Kościoła katolickiego.
Demokrata Joe Biden został w środę przed Kapitolem zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. 78-latek jest następcą Republikanina Donalda Trumpa. Jest drugim katolikiem i najstarszą osobą w historii, która obejmuje najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.
Trwa walka o życie polskiego pacjenta w Plymouth. Oficjalnie w Wielkiej Brytanii zakazana jest zarówno eutanazja, jak i wspomagane samobójstwo. Kto „zachęca lub wspomaga samobójstwo” naraża się na karę 14 lat pozbawienia wolności, zaś eutanazja w brytyjskim prawie określana jest jako „morderstwo”. Zarazem jednak w tamtejszych sądach szpitale bez problemu mogą uzyskać zgodę na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie pacjentów w ciężkim stanie.
Miał 91 lat. Dla wielu Włochów przez lata był symbolem siły i odwagi. Wytyczał bezpośrednie trasy, np. z Paganelli na Civettę, zostawiając swoje imię na skałach.
Robert Lewandowski po raz drugi z rzędu znalazł się w drużynie roku, wybieranej przez kibiców na stronie internetowej Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Jest jedynym polskim laureatem plebiscytu organizowanego od 2001 roku.
Chiński miliarder Jack Ma wziął w środę udział w telekonferencji ze 100 wiejskimi nauczycielami, pokazując się publicznie po raz pierwszy od października. Na wieść o jego wystąpieniu akcje założonej przez niego grupy Alibaba skoczyły w Hongkongu o 6 proc.
W odniesieniu do sprawy obywatela polskiego, przebywającego w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii informuję, że podejmuję wszelkie możliwe działania, aby został mu nadany status dyplomatyczny - poinformował w środę minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Prezydent Iranu Hasan Rowhani wezwał w środę prezydenta elekta USA Joe Bidena do powrotu do porozumienia nuklearnego z 2015 roku i zniesienia dotkliwych sankcji wobec Islamskiej Republiki Iranu. Piłka jest teraz po amerykańskiej stronie - powiedział.
Twitter wyłączył konto Donalda Trumpa, a taka decyzja powinna być podejmowana na podstawie prawa, a nie w oparciu o arbitralną decyzję jakiegoś przedsiębiorstwa. To powinna być decyzja podejmowana przez polityków i parlamenty, a nie menedżerów Doliny Krzemowej - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen.
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński uważa, że polityka Unii Europejskiej wobec wspólnych zakupów szczepionek na COVID-19 "wymaga głębokiego przemyślenia". Widzimy już dziś powszechne niezadowolenie w całej Unii z tego, jak to się odbywało - wskazywał w środę Jabłoński.