Dominika jest niewidoma. Lucyna i Rafał jeżdżą na wózkach inwalidzkich. U Róży neuroborelioza spowodowała paraliż wszystkich czterech kończyn. Co ich łączy poza niepełnosprawnością? Siła woli, hart ducha, radość i ogromna wola życia. Oto historie czterech paraolimpijczyków, którzy w Tokio odnieśli sukcesy.
Brak dostępu do żywności, wody i leków to codzienny dramat Jemeńczyków. Sytuacja w tym kraju pogarsza się z każdym dniem. Czterech na pięciu Jemeńczyków potrzebuje pilnie pomocy humanitarnej.
Amerykańskie media i komentatorzy w ponurym tonie podsumowali we wtorek zakończoną wojnę USA w Afganistanie. "Washington Post" pisze o "moralnej porażce", telewizja NBC o upokorzeniu Ameryki, a publicysta "New York Timesa" o porażce amerykańskich elit.
Przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenka nadal przywozi imigrantów z Iraku nad granicę z Polską i krajami bałtyckimi. To problem całej Unii Europejskiej, to kwestia bezpieczeństwa i integralności naszych granic - powiedział dziennikarzom we wtorek w Brukseli wysoki unijny urzędnik.
Każdy gest, który przywraca nadzieję jest ważny dla Irakijczyków. Mieszkający w Mosulu francuski dominikanin w tym duchu komentuje odwiedziny prezydenta Emmanula Macrona w tym mieście zrujnowanym przez Państwo Islamskie. „Przyjechał nie tylko zobaczyć zniszczenia, ale spotkał się także z ludźmi, którzy odbudowują budynki, ale przede wszystkim utracone zaufanie” – mówi Radiu Watykańskiemu ojciec Olivier Poquillon.
Diecezja Kordoba w Hiszpanii otworzyła Dom św. Gabriela dla byłych więźniów. „Widzimy, że wiele osób po wyjściu z więzienia czuje się całkowicie zagubionych. Chcemy im ofiarować nasze wsparcie” – mówi ks. José Antonio Rojas, odpowiedzialny za duszpasterstwo więzienne w diecezji.
We Włoszech podczas kolejnej fali zakażeń koronawirusem począwszy od jesieni może umrzeć nawet 30 tysięcy osób - ostrzegł we wtorek wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Podkreślił, że nadal nie zaszczepiło się około 4 milionów zagrożonych infekcją Włochów.
Afgańczycy zaczęli już dostosowywać się do rządów szariatu. Zamalowują szyldy salonów urody, przestali nosić dżinsy oraz słuchają patriotycznej muzyki zamiast dotychczasowego popu indyjskiego i pakistańskiego.