Już wszyscy odbiorcy w woj. śląskim mają energię elektryczną - podało w niedzielę wieczorem Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK). W Małopolsce liczba odbiorców pozostających bez prądu zmniejszyła się w niedzielę wieczorem do 10,5 tys. Jeszcze po południu było to 11,5 tys.
Liczba antysemickich aktów na świecie w 2009 roku była najwyższa od 10 lat - stwierdza raport zaprezentowany w niedzielę przez izraelskie ministerstwo informacji.
„My, chrześcijanie, głosząc światu Jezusa Chrystusa, ukazujemy mu nadzieję i jednocześnie ją uzasadniamy” - powiedział biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w kazaniu wygłoszonym podczas centralnego nabożeństwa ekumenicznego, które zostało odprawione w ewangelicko-augsburskiej katedrze Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach w niedzielę, 24 stycznia 2010 r.
Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi z 12 stycznia tylko w rejonie metropolitalnym stolicy Haiti, Port-au-Prince, przekroczyła 150 tysięcy - poinformowała w niedzielę haitańska minister kultury i łączności Marie-Laurence Jocelyn Lassegue.
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w niedzielę, że optymistycznie ocenia szanse na podpisanie nowego rosyjsko-amerykańskiego układu, mającego zastąpić zawarty w 1991 roku traktat o redukcji broni strategicznej (START-1). Według Miedwiediewa, tekst dokumentu jest już uzgodniony w 95 procentach.
Premier Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że Izrael na zawsze zatrzyma część Zachodniego Brzegu Jordanu. Dla potwierdzenia tych izraelskich roszczeń wziął udział w sadzeniu drzew w osiedlu Gusz Entzion.
Katolicki koncern wydawniczy Bayard zajmie się promocją francuskiej edycji L’Osservatore Romano. Akcja ma na celu zwiększenie nakładu tego tygodnika w krajach frankofońskich. Ten sam koncern wydaje poczytny katolicki dziennik La Croix.
Nie milkną polemiki wokół podpisanego przez prezydenta Brazylii Krajowego Programu Praw Człowieka. Głos w tej sprawie zabrało prezydium brazylijskiego episkopatu. Biskupi przypominają, że konieczność przeprowadzenia reform nie może oznaczać zgody na zmiany godzące w życie czy rodzinę.
W Bombaju zakończył się pierwszy międzynarodowy zjazd chrześcijańskich przemysłowców i przedsiębiorców. Przybyli z Indii i z zagranicy uczestnicy dyskutowali nad ekonomicznymi wyzwaniami globalizacji i zachowaniem własnej chrześcijańskiej tożsamości.
Emerytowany biskup Hongkongu, kard. Joseph Zen Ze-kiun SDB zaapelował do chrześcijan specjalnego regionu administracyjnego o udział w zbliżających się wyborach do rady legislacyjnej. Jej połowa, czyli pięciu członków pod koniec stycznia poda się do dymisji na znak protestu przeciwko opieszałości chińskich władz. Blokują one demokratyczne reformy w tym Specjalnym Regionie Administracyjnym Chin.