33 osoby zatrzymane przez policję, ranny jeden funkcjonariusz - to wstępny bilans czwartkowych demonstracji, które odbyły się w Warszawie z okazji święta 11 listopada.
Kolejną - zdaniem włoskiego watykanisty, Andrei Tornellego - 52. z kolei wersję zamachu na Jana Pawła II przedstawił 9 listopada w wywiadzie dla publicznej telewizji tureckiej TRT Mehmet Ali Ağca. Zamachowiec, który 13 maja 1981 r. strzelał do Jana Pawła II na Placu św. Piotra, wyszedł na wolność po niemal 30-letnim pobycie w więzieniu. Tym razem twierdzi, że zleceniodawcą miał być najbliższy współpracownik Ojca Świętego, kard. Agostino Casaroli, w latach 1979–90 watykański sekretarz stanu.
Nie milkną komentarze po przekazaniu prawosławnym przez władze Kaliningradu 19 obiektów sakralnych należących wcześniej do różnych wyznań.
Przed pomnikiem Romana Dmowskiego na stołecznym pl. na Rozdrożu zakończył się w czwartek Marsz Niepodległości, zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską z okazji święta 11 listopada.
Gra miejska, zabawy dla dzieci, projekcje filmów o wojnie polsko-bolszewickiej przygotowało Muzeum Historii Polski w ramach V Przystanku Niepodległość. Impreza odbyła się na stołecznym Placu Teatralnym.
Operacja w Afganistanie, strategiczne partnerstwo NATO-Rosja, spójność Sojuszu - to niektóre z tematów kilkudniowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, odbywającej się od piątku w Warszawie.
Statek pod banderą Panamy, na pokładzie którego znajdowało się 31 członków załogi, został w czwartek porwany przez piratów na Oceanie Indyjskim - poinformowała unijna misja antypiracka Atalanta.
Epidemia cholery na Haiti spowodowała już śmierć 724 osób. Do szpitali trafiło ponad 11 tys. chorych. W stolicy kraju, Port-au-Prince, zmarły cztery osoby - wynika z najnowszych danych ministerstwa zdrowia, opublikowanych w czwartek.
Piechota polska w mundurach z 1920 r., kawaleria z lancami, trębacze na koniach, a także jednostki zmechanizowane przemaszerowały ulicami stolicy w defiladzie z okazji Święta Niepodległości.
Przebywający z wizytą w Indonezji prezydent USA Barack Obama opowiedział się za większym zrozumieniem między religiami. W przemówieniu do studentów Uniwersytetu Indonezji w Dżakarcie stwierdził 10 listopada, że jednym z punktów jego kadencji jako prezydenta jest poprawa „zerwanych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a wspólnotami muzułmańskimi”.