- Spróbujcie sobie wyobrazić, co czuły dziewczyny w wieku od 14 do 18 lat, które były ładowane na wózek i wiezione na salę operacyjną, nie wiedząc, czy im głowę utną, czy nogę - mówiła dr Wanda Półtawska.
Około 12 tys. osób wzięło w odbywającym się w tym roku po raz trzydziesty Marszu Żywych. To symboliczne przejście drogi więźniów KL Auschwitz-Birkenau i oddanie hołdu ofiarom Holokaustu.
Ale i od nich wymagać.
Cztery syryjskie dziewczynki, w tym trzylatka Maysa Alhaj, na rzecz której Polska Misja Medyczna prowadziła głośną zbiórkę, znów mogą chodzić. Syryjki, które w wyniku działań wojennych straciły nogi, otrzymały protezy i dzięki nim stawiają pierwsze kroki.
Szef Pentagonu Jim Mattis powiedział w czwartek w Izbie Reprezentantów, że USA chcą uniknąć podsycania konfliktu w Syrii, który może "wymknąć się spod kontroli" i nie chcą licznych ofiar cywilnych. Przyznał, że decyzja o ataku na Syrię nie została podjęta.
ONZ ma nadzieję, że co najmniej 100 tys. Syryjczyków otrzyma pomoc humanitarną po miesiącach intensywnych walk, które zakończyły pięcioletnie oblężenie Wschodniej Guty - poinformował w czwartek szef grupy roboczej ONZ ds. pomocy humanitarnej Jan Egeland.
Po 30 latach została ponownie otwarta dla wiernych kaplica św. Izydora, patrona Madrytu. W uroczystości wzięła udział duża grupa dzieci z rodzicami. Kaplica będzie miejscem szczególnej modlitwy o opiekę i błogosławieństwo dla najmłodszych.
Nazistowskie Niemcy popełniły największą w dziejach zbrodnię ludobójstwa, nie sposób zrozumieć, jak mogli się tego dopuścić - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu w Brzezince.
Polska w 1939 r. stała się największym polem śmierci i morderstwa w Europie; był to obszar pod okupacją nazistów, gdzie Polacy byli narodem uciśnionym - powiedział w Oświęcimiu prezydent Izraela Reuven Riwlin. Polacy ryzykowali własnym życiem pomagając innym; będą pamiętani i czczeni - dodał.
Joga jest niezgodna z chrześcijańską wiarą – ostrzegają indyjscy biskupi rytu syro-malabarskiego w dokumencie poświęconym tej kwestii. W wielu indyjskich szkołach udział w zajęciach jogi jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów, bez względu na ich przynależność religijną. Niejednokrotnie są oni zmuszani do śpiewania hymnów i recytowania hinduistycznych mantr.