Niezwykle ważne i aktualne słowa o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wypowiedział abp Józef Guzdek we Wrocławiu. Przewodniczył on Mszy św. odpustowej w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety Węgierskiej.
Prowadzone w katedrze w Liverpoolu kursy dla nawracających się na chrześcijaństwo były tak popularne wśród osób z Bliskiego Wschodu, że duchowni nie nadążali z dokumentami; pojawiły się podejrzenia, że większość robi to tylko dla azylu - podaje w środę Sky News.
Papież do komisji biskupich ds. sprawiedliwości i pokoju.
„Całkowita eliminacja broni jądrowej to zarówno wyzwanie, jak i imperatyw moralny oraz humanitarny” – powiedział kard. Pietro Parolin do uczestników pokojowego kongresu, który został zorganizowany w Asyżu przez Komitet na rzecz Cywilizacji Miłości. Jego tematem jest nowa forma nawrócenia, która ma postać nuklearnego rozbrojenia.
Propagowanie kultury spotkania i wzajemnego szacunku jest tematem Światowego Szczytu Międzywyznaniowego, który odbywa się dziś w Dubaju w ramach Expo 2020, zorganizowanym z okazji „Tygodnia Tolerancji”.
We wtorek rano w stolicy Ugandy Kampali doszło do dwóch głośnych eksplozji. Bomby wybuchły przed komisariatem policji oraz w pobliżu parlamentu. Celem drugiego ataku miał być budynek firmy ubezpieczeniowej, jednak władze i tak zdecydowały o ewakuacji parlamentarzystów.
"Nigdy nie odmówiłem gry w reprezentacji i tak długo, jak zdrowie na to pozwoli, nigdy tego nie zrobię" - oświadczył w środę Robert Lewandowski. Kapitan piłkarskiej kadry był oszczędzany w meczu eliminacji mistrzostw świata z Węgrami. Polska przegrała 1:2 i w barażu nie będzie rozstawiona.
Reżim Łukaszenki zaatakował Polskę wykorzystując sprowadzone przez siebie tysiące migrantów, Sejm wyraża solidarność z rządem, ze wszystkimi instytucjami państwa i osobami zaangażowanymi w obronę Polski i Polaków - głosi uchwała przyjęta w środę przez Sejm.
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej, która umożliwia wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Zgodnie z regulacją zakaz taki byłby wprowadzany na czas określony w drodze rozporządzenia ministra SWiA po zasięgnięciu opinii szefa SG.
W Brukseli na spotkaniu ambasadorów państw UE dotyczącym Białorusi doszło do "spięcia" między Polską i Niemcami. Ambasador Niemiec ocenił, że w efekcie rozmów kanclerz Angeli Merkel i Aleksandra Łukaszenki obserwowana jest deeskalacja na granicy. Ambasador Polski odpowiedział, że cały czas dochodzi do ataków na polską granicę, a do szpitali trafiają polscy funkcjonariusze - poinformowało PAP źródło unijne.