Miałby on dotyczyć krajów w rejonie Zatoki Perskiej. Do wprowadzenia go namawia wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej.
Szejk Abdulaziz ibn Abdullah (wielki mufti Arabii Saudyjskiej) wydał orzeczenie (fatwę) w sprawie zakazu budowania świątyń chrześcijańskich w rejonie Zatoki Perskiej w odpowiedzi na prośbę islamskich prawników z Kuwejtu. Ich prośba jest związana z planem wybudowania w Kuwejcie kościoła chrześcijańskiego. Jeden z posłów do parlamentu kuwejckiego Usama al-Manawer zaproponował zniszczenie w swym kraju wszystkich świątyń nieislamskich. Mufti stwierdził, że należy je zburzyć Powołał się na starodawną zasadę, zgodnie z którą – jak wyjaśnił – w tym regionie jedynym wyznaniem może być islam. Gdy wypowiedź ta wywołała gwałtowne sprzeciwy i oburzenie - złagodził nieco swe żądanie i wyjaśnił, że kościoły, które już są, mogą nadal istnieć, ale nie powinno się wydawać zezwoleń na budowę nowych. Wielki mufti Abdul Aziz Bin Abdullah jest najwyższym autorytetem prawno-teologicznym w Arabii Saudyjskiej. W Arabii Saudyjskiej dyskusje na temat zakazu budowania świątyń chrześcijańskich toczą się od dłuższego czasu.
Orzeczenie wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej szejka Abdulaziza ibn Abdullaha ostro skrytykowali w osobnych oświadczeniach, wydanych 23 marca biskupi z Niemiec i Austrii. "Tego rodzaju wypowiedź jest nie do przyjęcia, pozbawia bowiem praw człowieka milionów pracowników zagranicznych, zatrudnionych na tym terenie" - stwierdzają dokumenty, na które powołuje się brytyjska agencja Reuthera. Wcześniej podobne oświadczenie ogłosił 20 bm. arcybiskup jegorjewski Marek z Patriarchatu Moskiewskiego. Określił on fatwę saudyjskiego szejka jako "wydarzenie alarmujące". Zdaniem agencji, tego rodzaju wspólne, krytyczne stanowisko biskupów europejskich w stosunku do przywódcy muzułmańskiego jest czymś wyjątkowo rzadkim.
Komentując to orzeczenie, abp Robert Zolltisch, przewodniczący episkopatu niemieckiego, powiedział: "Wielki mufti nie ma żadnego szacunku dla wolności religijnej ani dla swobodnego współżycia różnych religii".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.