Ujawnili numer telefonu premiera

Hakerzy w Czechach znów ujawnili informacje o członkach głównego ugrupowania czeskiej centroprawicowej koalicji rządzącej - Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Tym razem podali też numery telefonów, m.in. premiera Petra Neczasa.

W zamieszczonej w internecie bazie danych zawarte są informacje dotyczące około 10 tys. osób, takie jak czeskie odpowiedniki numerów PESEL, daty urodzenia, notatki o członkostwie w partii, adresy skrzynek poczty elektronicznej, loginy i hasła dostępu do wewnętrznych stron ugrupowania oraz numery telefonów komórkowych.

Do akcji przyznali się hakerzy z grup Anonymous oraz #TrollSec. Twierdzą, że protestują w ten sposób przeciw braku szacunku dla opinii obywateli Czech.

"Niełatwo usprawiedliwić ten krok, ale przez to, jak z nami skrycie walczycie, nie daliście nam wyboru" - napisali w swym oświadczeniu hakerzy. Tuż pod nim zamieścili dane premiera Neczasa, w tym jego trzy numery telefonów.

ODS poinformowała, że będzie ścigać sprawców nielegalnego ujawnienia szczegółowych danych osobowych. "Podejmiemy wszelkie konieczne kroki prawne" - napisała partia w oświadczeniu.

Po raz pierwszy hakerzy ujawnili dane ODS w styczniu bieżącego roku. W internecie pojawiła się lista 28 tysięcy członków partii i ich adresy zamieszkania. Policja wciąż prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wcześniej - w ramach protestów przeciw ACTA (międzynarodowej umowie dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianym) - doszło też do ataków hakerskich na strony ODS, czeskiego rządu i różnych organizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -2°C Poniedziałek
  dzień
  -1°C Poniedziałek
  wieczór
  -3°C Wtorek
  noc
  -5°C Wtorek
  rano
  wiecej »