Modlitewne śniadanie u Obamy

Około stu pięćdziesięciu liderów różnych wyznań wzięło udział w „Modlitewnym śniadaniu wielkanocnym”, wydanym w środę w Białym Domu przez prezydenta Baracka Obamę.

 Wśród gości było około trzydziestu katolików na czele z metropolitą Waszyngtonu kard. Donaldem Wuerlem.

Tegoroczne śniadanie było trzecim tego rodzaju wydarzeniem. Każdego roku zapraszani są przede wszystkim liderzy różnych denominacji chrześcijańskich, a pomijani przedstawiciele Kongresu czy politycy.

Rozpoczynając swoje wystąpienie prezydent Obama podziękował wszystkim za ich pracę i modlitwy. Stwierdził, że jeżdżąc po kraju wraz z żoną, często spotyka ludzi, którzy mówią im, że się za nich modlą. „Jesteśmy im za to wdzięczni, a szczególnie, jeśli mówią to ci, którzy na mnie nie głosowali” – powiedział prezydent.

Choć zapewnił, że „w obecności profesjonalistów – jak nazwał duchownych – nie będzie głosił kazań”, większa część jego wystąpienia przypominała mini-homilię. Rozważał w niej tryumf zmartwychwstania. „Jezus tak samo jak my miał wątpliwości i poznał lęk” – mówił prezydent. Dodał, że możemy głosić: „On zmartwychwstał” jedynie dlatego, że Jezus przyjął na siebie niewyobrażalne cierpienie i pokonał grzech.

Komentatorzy śniadania wielkanocnego przypominają, że odbyło się ono w roku wyborczym, gdy Obama nie tylko walczy o ponowny wybór na urząd prezydenta, ale również zmaga się z podzielonym Kongresem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OBAMA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  4°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »