"Z Ewangelią na motorze" to akcja wiosenna MIVA Polska, w której uczestniczą kierowcy, motocykliści, Przyjaciele MIVA Polska i ludzie dobrej woli.
"Obecność motocyklistów w gąszczu pojazdów samochodowych wymaga większej uwagi i ostrożności z obu stron. Apelujemy do wszystkich Kierowców i motocyklistów o wzajemny szacunek, życzliwość i bezpieczną jazdę na drogach" - uwrażliwia MIVA Polska, włączając się w przypadające na 12 maja obchody Niedzieli Modlitw za Kierowców na początku sezonu motoryzacyjnego.
"Naszą wielką troską jest, aby kierowcy, motocykliści i wszyscy użytkownicy dróg zachowywali postawę chrześcijańską także na drogach. Chrześcijanin powinien rozpoczynać i kończyć każdą podróż modlitwą. Wielką wartość ma modlitwa za kierowców i podróżujących we wspólnotach parafialnych i innych grupach" - zwraca uwagę MIVA Polska.
MIVA zachęca do solidarności z misjonarzami, którzy na motocyklach docierają do ludzi ze światłem Ewangelii."Chcemy wesprzeć tych polskich misjonarzy, którzy oczekują na pomoc w zakupie motocykli do pracy misyjnej". Wśród nich są m.in. misjonarze w Zambii, Sierra Leone. Ekwadorze, Ghanie.
Wiele osób wspiera już akcję, m.in. polscy motocykliści na czele z Jackiem Czachorem, mistrzem terenowych rajdów motocyklowych, w Rajdzie Dakar, Sacerdos Group – Kapłańska Grupa motocyklowa z diecezji siedleckiej, oraz SCHP (South Chapter Poland) – Harley’owy Klub Motocyklowy z Katowic .
W 2011 r. MIVA zakupiła 7 motocykli dla polskich misjonarzy (w Zambii, D.R. Kongo, Rep. Śr. Afryki, Peru, Boliwii, Urugwaju) i 12 rowerów dla katechistów (w Zambii).
Modlitwa motocyklistów:
Panie, mój Boże, prowadź mnie drogą pokoju. Daj mi roztropność, abym używał mego pojazdu rozważnie, bez brawury i był dobrym i życzliwym kierowcą. Dopomóż mi, aby ciesząc się pięknem tego świata bezpiecznie osiągnąć cel podróży. Amen. (na podstawie „Książeczki Kierowcy – Kierujmy się miłością na drodze, s.18)
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.