Z Ewangelią na motorze

"Z Ewangelią na motorze" to akcja wiosenna MIVA Polska, w której uczestniczą kierowcy, motocykliści, Przyjaciele MIVA Polska i ludzie dobrej woli.

"Obecność motocyklistów w gąszczu pojazdów samochodowych wymaga większej uwagi i ostrożności z obu stron. Apelujemy do wszystkich Kierowców i motocyklistów o wzajemny szacunek, życzliwość i bezpieczną jazdę na drogach" - uwrażliwia MIVA Polska, włączając się  w przypadające na 12 maja obchody Niedzieli Modlitw za Kierowców na początku sezonu motoryzacyjnego.

"Naszą wielką troską jest, aby kierowcy, motocykliści i wszyscy użytkownicy dróg zachowywali postawę chrześcijańską także na drogach. Chrześcijanin powinien rozpoczynać i kończyć każdą podróż modlitwą. Wielką wartość ma modlitwa za kierowców i podróżujących we wspólnotach parafialnych i innych grupach" - zwraca uwagę MIVA Polska.

MIVA zachęca do solidarności z misjonarzami, którzy na motocyklach docierają do ludzi ze światłem Ewangelii."Chcemy wesprzeć tych polskich misjonarzy, którzy oczekują na pomoc w zakupie motocykli do pracy misyjnej". Wśród nich są m.in. misjonarze w Zambii, Sierra Leone. Ekwadorze, Ghanie.

Wiele osób wspiera już akcję, m.in. polscy motocykliści na czele z Jackiem Czachorem, mistrzem terenowych rajdów motocyklowych, w Rajdzie Dakar, Sacerdos Group – Kapłańska Grupa motocyklowa z diecezji siedleckiej, oraz SCHP (South Chapter Poland) – Harley’owy Klub Motocyklowy z Katowic .  

W 2011 r. MIVA zakupiła 7 motocykli  dla polskich misjonarzy (w Zambii, D.R. Kongo, Rep. Śr. Afryki, Peru, Boliwii, Urugwaju) i 12 rowerów dla katechistów (w Zambii).

 

Modlitwa motocyklistów:

Panie, mój Boże, prowadź mnie drogą pokoju. Daj mi roztropność, abym używał mego pojazdu rozważnie, bez brawury i był dobrym i życzliwym kierowcą. Dopomóż mi, aby ciesząc się pięknem tego świata bezpiecznie osiągnąć cel podróży. Amen. (na podstawie „Książeczki Kierowcy – Kierujmy się miłością na drodze, s.18)

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  14°C Piątek
  dzień
  15°C Piątek
  wieczór
  12°C Sobota
  noc
  9°C Sobota
  rano
  wiecej »