Przyjdź dziś na Marsz dla Życia i Rodziny!

3 czerwca ulicami 45 miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Radosne manifestacje rodzinne odbędą się w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie.

Marsze promujące życie i rodzinę odbywają się na całym świecie. W Polsce mają już kilkunastoletnią tradycję. – My nie manifestujemy przeciwko czemuś, nie protestujemy, ale promujemy dobro – mówi Jarosław Kniołek, koordynator projektu (więcej w GN 21/2012: Dla życia, marsz!)

Tegoroczne niedzielne święto rodzin, będzie okazją, by pokazać, że rodzina i wartości z nią związane są ważne i bliskie dużej liczbie Polaków.

– Cieszy fakt, że aż w 45 miastach odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Pokazuje to, że ludziom zależy na przywróceniu prestiżu instytucji fundamentalnej, jaką jest rodzina – zauważa Jacek Sapa Dyrektor Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

MarszTV Zapraszamy na marsz 2012

Tegoroczną inicjatywę wsparli m.in. dziennikarz sportowy, Przemysław Babiarz, prezenter pogody, Tomasz Zubilewicz,  kompozytor, Michał Lorenc oraz prezenter telewizyjny, Krzysztof Ziemiec.

Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się w miastach: Wrocław, Skawina, Skarżysko Kamienna, Mielec, Dzierżoniów, Kłodzko, Płock, Inowrocław, Wałbrzych, Lublin, Sokołów Podlaski, Gniezno, Szczecinek, Olsztyn, Oświęcim, Ełk, Jastrzębia Zdrój, Gliwice, Siedlce, Katowice, Szczytno, Opole, Tarnobrzeg, Lębork, Świdnica, Koszalin, Słupsk, Bydgoszcz, Toruń, Rzeszów, Stalowa Wola, Radom, Białystok, Warszawa, Racibórz, Wodzisław Śląski, Skierniewice, Giżycko, Łódź, Piła, Kluczbork, Suwałki, Tuchola, Myślenice i Sandomierz. Szczegółowe informacje o organizacji marszów (trasy, godziny, kontakt) 3 czerwca można znaleźć na stronie: www.marsz.org

marszzycialublin Abp Stanisław Budzik zaprasza na Marsz Życia

Organizatorzy podkreślają, że Marsze zyskują na znaczeniu, kiedy odwołują się do konkretnej rzeczywistości społecznej. W ubiegłym roku była to próba zmiany ustawy aborcyjnej. W tym roku jest to odwołanie do VII Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie, którego tematyka stanowi umiejętne odczytanie problemów współczesnej rodziny.

- Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w mediolańskim Spotkaniu, Marsze stanowią możliwość duchowego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nie bez znaczenia jest również to, że Benedykt XVI zdecydował się na udzielenie odpustu nie tylko tym, którzy przyjadą do stolicy Lombardii, ale także wszystkim tym, którzy pragną uczestniczyć w Światowym Spotkaniu Rodzi w sposób duchowy - tłumaczy rzeczniczka Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Anna Borkowska-Kniołek.

Marsz to również okazja, aby zachęcać decydentów do realizacji polityki służącej poprawie kondycji polskiej rodziny. Wyraźny ślad akceptacji dla polityki prorodzinnej stanowić ma „Deklaracja ideowa Marszów dla Życia i Rodziny”. Stworzenie warunków do jej realizacji, powinno być pierwszorzędnym zadaniem władz publicznych.

Marsze dla Życia i Rodziny są bardzo popularne m.in. w Hiszpanii, gdzie w ubiegłym roku odbyły się w 80 miastach i zgromadziły ok. 160 tys. ludzi. W stolicy USA, Waszyngtonie marsze dla życia odbywają się nieprzerwanie od lat 60. XX wieku i regularnie uczestniczy w nich kilkadziesiąt tysięcy osób.  W połowie maja br. przeszedł międzynarodowy marsz w obronie życia, w którym uczestniczyli przedstawiciele ruchów pro life z licznych krajów.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
22°C Poniedziałek
rano
30°C Poniedziałek
dzień
31°C Poniedziałek
wieczór
28°C Wtorek
noc
wiecej »