Wirtualny pensjonat

Naiwność ludzka oraz przemożna wiara w automatyczne przekładanie się rzeczywistości wirtualnej na prawdziwą powodują liczne kłopoty także finansowe. Nie brak bowiem osób nieuczciwych, żerujących na łatwowierności i nadmiernym zaufaniu tych, którzy nazbyt łatwo ulegają magii internetowych ogłoszeń oraz ofert.

Radio Kraków-Małopolska właśnie poinformowało, że do zakopiańskiej policji dotarły pierwsze w tym sezonie zgłoszenia od osób oszukanych na tak zwane wirtualne pensjonaty.

Na czym polega współczesna, czyli internetowa wersja sprzedawania przez cwanych warszawiaków naiwnym i ufnym w moc dolara bogatym Amerykanom kolumny Zygmunta?

Poszkodowani znaleźli w sieci atrakcyjny i tani pensjonat w jednej z wakacyjnych stolic Polski, ucieszyli się, że zapłacą tak niewiele za możliwość korzystania z uroków Zakopanego oraz Tatr, po czym niezwłocznie skontaktowali się z rzekomym właścicielem obiektu, wpłacając mu żądaną zaliczkę. Następnie spakowali bagaże, zakupili przewodniki turystyczne, pochwalili sie krewnym i znajomym swoim szczęściem, po czym wyruszyli w podróż na południe Polski.

Jakież było ich zdziwienie, kiedy po przyjedzie na miejsce zamiast pensjonatu znaleźli prywatny dom, w którym nikt pokoi nie wynajmuje i nie słyszał, jakoby miał to być atrakcyjny wakacyjny adres. Ilu było takich poszkodowanych - nie wiadomo, ponieważ nie każdy chce powiadamiać organa ścigania o tym, jak wzorowo dał sie nabrać. Do tej pory na komendę pod Giewontem zgłosiły się w tej sprawie tylko dwie osoby.

Rzecznik prasowy zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch zaapelował więc na radiowej antenie, by krytycznie podchodzić do podejrzanie atrakcyjnych okazji cenowych w internecie.

- Można sprawdzać w Urzędzie Miasta, czy dana kwatera istnieje i czy działa legalnie – powiedział, zalecając specjalną czujność w przypadku braku w takiej ofercie numeru telefonu stacjonarnego pensjonatu.

A ja jeszcze dobrze pamiętam podobną sytuacje sprzed półtora roku, kiedy w taki sam sposób sprytni oszuści internetowi nabrali kilkanaście osób marzących o wyjątkowo tanim przeżyciu wspaniałej nocy sylwestrowej pod Tatrami. Jak widać, naiwnych nie sieja, chociaż przypadki bankrutujących ostatnio biur podróży powinny dać sporo do myślenia ludziom wierzącym w możliwość spędzenia super urlopu za niebywale tanie pieniądze.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OSZUSTWA, WAKACJE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10°C Czwartek
rano
16°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
wiecej »