Do głosowania na „nie” w jednym z pytań referendum, jakie 19 sierpnia odbędzie się w Portoryko, wezwała tamtejsza Ekumeniczna Koalicja Międzyreligijna. Ma ono dotyczyć rezygnacji z gwarantowanego konstytucją prawa do zwolnienia z aresztu za kaucją.
Poprawka może spowodować, że w naszym prawodawstwie tymczasowe zatrzymanie stanie się uprzedzającą karą, co będzie nieodwracalnym pogwałceniem domniemania niewinności” – powiedział Esteban González Doble, rzecznik prasowy tej organizacji.
Delegat Kościoła katolickiego, bp Ruben Antonio González Medina CFM powiedział, że chodzi przede wszystkim o poinformowanie wiernych o problemie, a nie o narzucenie im, jak powinni głosować. Dodał, że Kościoły powinny dostarczać informację obiektywną, „by ludzie mogli ją rozważyć, a później ze spokojem i mądrością podjąć własną decyzję. Kierownictwo duchowe jedynie wskazuje, a nie nakazuje” – powiedział hierarcha.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę