Niszczenie publicznej lub prywatnej własności, a szczególnie miejsc kultu innych religii, jest sprzeczne z islamem i godne najwyższego potępienia - stwierdził Zardari.
Do podpalenia kościoła św. Pawła doszło 21 września w trakcie protestu przeciwko antyislamskiemu filmowi wyprodukowanemu w USA. Dwa dni później anglikanie zebrali się w zniszczonej świątyni na niedzielną Mszę. Ściany budynku wciąż były pokryte wypisanymi sprayem hasłami: „Allah Akbar” i „Miłość do Proroka”.
Pastor Ghulam Shaad powiedział, że napastnicy dopuścili się także kradzieży laptopa i urządzenia do klimatyzacji. - Jako ludzie pytamy, co zrobili, jako chrześcijanie przebaczamy im - oświadczył duchowny.
Rządowi inżynierowie powiedzieli, że kościół i szkoła mogą zostać naprawione, natomiast siedziba biskupa musi zostać odbudowana.
Początkowe doniesienia z Mardanu mówiły o podpaleniu kościoła anglikańskiego. Miejscowi luteranie przyłączyli się bowiem do anglikanów, tworząc Zjednoczony Kościół Pakistanu. Jednak świątynia w Mardanie pozostała przy luteranach, którzy nie chcieli być w nowo utworzonej wspólnocie kościelnej.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.