Członkowie Akcji Katolickiej będą modlić się za parlamentarzystów.
W Roku Wiary każdy członek Stowarzyszenia będzie odmawiał codziennie "Wierzę w Boga" w intencji konkretnego parlamentarzysty - posła i senatora - niezależnie od jego przynależności partyjnej i wyznawanego światopoglądu.
Z inicjatywy posła Roberta Telusa (wiceprezesa Zarządu KIAK diecezji Radomskiej) powstał Zespół Parlamentarny Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło-Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Podczas spotkania w Sejmie, w którym uczestniczyła prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko wraz z wiceprezesem prof. Zbigniewem Trybułą, posłowie zwrócili się z prośbą objęcia przez członków Akcji Katolickiej wszystkich parlamentarzystów akcją duchowego wsparcia, aby poprzez modlitwę wypraszać łaski podejmowania dobrych decyzji dla Ojczyzny.
Intencją Zespołu Parlamentarnego jest, aby była to modlitwa indywidualna. Każdy z członków Akcji Katolickiej będzie się modlił za jednego, konkretnego parlamentarzystę. Modlitwa obejmie wszystkich posłów i senatorów, bez względu na ich przynależność partyjną, czy wyznawany światopogląd. W roku wiary będzie to odmawiana codzienna modlitwa „Wierzę w Boga”.
Inicjatorzy ufają, że to przyniesie błogosławione skutki w postaci umocnienia w wierze i dobrych decyzjach tych, którzy przyznają się do Boga oraz nawrócenia tych, którym dar wiary nie został dotąd dany, bądź go odrzucili. Modlitwa w intencji parlamentarzystów zostanie podjęta przez członków Akcji Katolickiej w Święto Chrystusa Króla, które jest świętem patronalnym stowarzyszenia.
Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem świeckich, którzy w zorganizowany sposób współpracują z hierarchią kościelną w realizacji dzieł apostolskich Kościoła. Jej celem jest pogłębianie formacji chrześcijańskiej, ewangelizacja życia społecznego, kształcenie działaczy katolickich i przygotowanie ich do udziału w życiu publicznym.
Akcję Katolicką powołał papież Pius X, który w encyklice "Il fermo proposito" z 1905 r. nakreślił jej teologiczne i organizacyjne podstawy. W Polsce została erygowana w 1930 r. przez kard. Hlonda i w chwili wybuchu wojny liczyła 750 tys. członków. W czasach PRL jej działalność była zakazana, reaktywowano ją w 1993 r. Obecnie liczy kilkadziesiąt tysięcy członków, angażujących się w pracę formacyjną, edukacyjną i charytatywną niemal we wszystkich diecezjach w całej Polsce. Jej prezesem jest Halina Szydełko.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.