Spotkanie Rodzin w Manili

![][1] Spotkanie Rodzin w Manili: dzieci i młodzież apelują o pokój i obronę życia. "Modlimy się o pokój i głosimy pokój" - napisali w apelu uczestnicy Kongresu Córek i Synów, który odbył się w ramach 4. Światowego Spotkania Rodzin w stolicy Filipin Malili. [1]: /zdjecia/zdjecia/swieto_rodzin_manila/swieto_rodzin06a.jpg

Dzieci i młodzież w swoim przesłaniu cytują modlitwę świętego Franciszka z Asyżu: "Panie uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju". "Mówimy w imieniu nienarodzonych, dzieci ulicy i dzieci, które muszą pracować. Mówimy w imieniu dzieci i młodzieży, których rodzice żyją w separacji, albo są rozwiedzeni, albo zmuszeni do wyjazdu do innych krajów w poszukiwaniu chleba" - napisali młodzi uczestnicy Spotkania. W przesłaniu córki i synowie dorosłych uczestników Kongresu wypowiadają się przeciw aborcji i za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. "Wzywamy dzieci i młodzież do żywego udziału w ich wspólnotach wiary - w parafiach i diecezjach. Wzywamy je także do uczestniczenia w katechezie, w uroczystościach liturgicznych i w służbie najmniejszym, zagubionym i zepchniętym na margines" - czytamy w orędziu młodych. Uczestnicy kongresu dziękują także Ojcu Świętemu za wybranie Filipin na miejsce spotkania rodzin, a organizatorom za pomysł zorganizowania debaty ich córek i synów. Kongres jest pierwszą tego typu inicjatywą w historii Światowego Spotkania Rodzin.
Rodziny chrześcijańskie bądźcie "dobrą nowiną dla trzeciego tysiąclecia" - zaapelował Jan Paweł II do uczestników odbywającego się w stolicy Filipin Manili 4. Światowego Spotkania Rodzin.
Ojciec Święty wygłosił orędzie do uczestników Spotkania bezpośrednio, dzięki połączeniu satelitarnemu, z Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
Papieżowi towarzyszyli obok najbliższych współpracowników - przedstawiciele rzymskiej wspólnoty filipińskiej.
«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
4°C Wtorek
rano
7°C Wtorek
dzień
8°C Wtorek
wieczór
6°C Środa
noc
wiecej »