Kościół potrzebuje mediów, które nie będą się bały „poprawiać błędów i potępiać niesprawiedliwości, jednocześnie mówiąc w prawdzie i z miłością” – powiedział w Madrycie abp Claudio Maria Celli.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu spotkał się tam z diecezjalnymi delegatami odpowiedzialnymi za media.
„Media katolickie nie będą wiarygodne, jeśli nie stawią czoła grzechowi, nadużyciom, słabościom i błędom w naszej wspólnocie”. Jednak z drugiej strony „nie byłoby rzeczą obiektywną ani sprawiedliwą nie ukazywać wydarzeń i faktów, w których Duch jest stale obecny” – powiedział abp Celli. Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu „media katolickie odpowiedziały pozytywnie na to wyzwanie”, szczególnie w internecie. Kolejne wyzwanie to „przekształcenie naszego stylu komunikacyjnego tak, by nasza obecność cyfrowa była bardziej skuteczna”.
Abp Celli zachęcił diecezjalnych delegatów ds. środków społecznego przekazu, „aby pomogli Kościołowi znaleźć odpowiedni język dla komunikacji, która powstała dzięki nowym technologiom i portalom społecznościowym”. Język, interaktywność w internecie, kwestia autorytetu, rola świeckich, a także ataki na Kościół to tematy, które wymagają dogłębnej analizy i odpowiedzi ze strony katolickich mediów. Należy odkryć możliwości sztuki, muzyki i literatury, aby ukazać tajemnicę wiary chrześcijańskiej, odwołując się do rozumu i serca. „Przyzwyczailiśmy się do opowiadania tylko naszej historii. Tymczasem teraz prosi się nas, abyśmy pokazali, kim jesteśmy. Musimy nauczyć się pokazywać, jak celebrujemy naszą wiarę, jak posługujemy i jak nasze życie jest błogosławione. Musimy komunikować naszym świadectwem” – podkreślił abp Celli.
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu wziął udział w dorocznym spotkaniu diecezjalnych delegatów ds. mediów, które zorganizowała Konferencja Episkopatu Hiszpanii. Obrady przebiegały pod hasłem „Przekaz wiary na horyzoncie nowej ewangelizacji”.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.