Ksiądz ostro o „tęczowym” kursie MEN

Niedopuszczalne są wszystkie działania, zmierzające na etapie edukacji przedszkolnej i szkolnej ku rozmyciu pojęć takich jak małżeństwo i rodzina – uważa ks. dr Paweł Pacholak.

Duszpasterz rodzin archidiecezji poznańskiej w specjalnym oświadczeniu odniósł się do informacji opublikowanych w dzienniku „Rzeczpospolita” o wytycznych dla recenzentów szkolnych podręczników.

„Rzeczpospolita” w artykule „Tęczowy podręcznik” napisała, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej ulega wpływom mniejszości seksualnych, które chcą, by w książkach dla szkół pojawiły się „różne wzorce rodziny”. „Małżeństwo to stały związek mężczyzny i kobiety, cieszący się opieką prawną, a rodzina to podstawowa komórka społeczna tworząca się na fundamencie trwałego małżeństwa” – przypomina ks. Pacholak.

Zdaniem duszpasterza rodzin archidiecezji poznańskiej „wprowadzenie, w imię przewrotnie rozumianej tolerancji i pluralizmu, pojęć, które opisują całkowicie nową rzeczywistość, i próba przedstawiania tych rzeczywistości jako równoważnych do małżeństwa i rodziny, są nie tylko sprzeczne z nauczaniem Kościoła, ale przede wszystkim niszczą fundamentalne relacje społeczeństwa konstytutywne dla człowieczeństwa”.

– Próba przemycenia do szkół takich treści jest najzwyklejszym uczeniem kłamstw. Związek osób tej samej płci pozostaje „pewnego rodzaju związkiem”, ale nie małżeństwem (wynika to z logiki definicji pojęcia małżeństwo, a nie z przekonań religijnych) i w konsekwencji nie może być fundamentem rzeczywistości społecznej tak precyzyjnie opisanej, jak to mamy do czynienia w przypadku rodziny. Rzeczywistości nie można tworzyć przez arbitralną zmianę znaczenia pojęć – zauważa w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej ks. Pacholak.

„Wszelkie próby manipulowania wychowywaniem dzieci i młodzieży, zmierzające w takim kierunku, powinny napotykać na jednoznaczny sprzeciw odpowiedzialnych za kształtowanie i wprowadzanie w życie programów nauczania – nauczycieli, metodyków, ale przede wszystkim rodziców, którzy w tej delikatnej materii muszą, w ścisłej współpracy z wychowawcami szkolnymi ich dzieci, monitorować treści nauczania” – pisze ks. Pacholak.

«« | « | 1 | » | »»
 • rob
  21.04.2013 07:35
  To zwykła, chamska, lewacka rewolucja! Jak z tym czegos nie zrobimy, bardziej zbliżymy się do Egiptu niż jakiegoś cywilizowanego świata! Gdzie jest episkpat!? Nie ma tam ludzi od kontaktów z rządem!? Ludzi od szkolnictwa!? Za przeproszeniem za coś biorą od nas kasę!
 • Krzysiek
  21.04.2013 15:59
  Dawniej ludzi dotykały dżumy, cholery i innego rodzaju cielesne zarazy - które dziesiątkowały społeczeństwa ale po fakcie może i trochę dawały im do myślenia, czy nie zabardzo sobie pofolgowały w swoim egoiźmie.
  Teraz gdy HIV, trąd i inne nie mogą się przebić - do głosu dochodzą innego rodzaju zarazy - już nie na ciele ale na duszy, co bardzo poważnie rzutuje na ich umysł.
  Jak taka osoba namawia do zabicia np. poczętego lub też może sama dokonuje takiej zbrodni - czyż może coś konstruktywnego uczynić i stanowić jakąkolwiek wartość do naśladowania?
 • Jakub
  21.04.2013 22:39
  Jestem przyrodnikiem.Wiem, że nie ma "plusów" "ujemnych". Przyroda jaka jest każdy widzi. Wiem, że każde "homo" jest wynaturzeniem. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Nie można jednak dyskryminować ludzi, ale ich kochać. MEN od dawna nie wie co robi. POprawność POlityczna w wydaniu MEN jest śmieszna. Za chwilę się okaże, ze nie tylko polskość ale i "HETERO" to nie normalność.
 • dzolo
  03.05.2013 13:00
  W głowie się przewraca ludziom, jesteśmy tolerancyjni. Chcieliśmy kulturalnie wobec homoseksualistów, pedofili, feministek ale terax po miesiącu czy dwóch dochodzę do wniosku, że oni zaczynają pod pretekstem dyskryminacji, żądać. I to mi się nie podoba więc koniec z sentymentami : guma i wąskie drzwi, gonić tych dewiantów na koniec świata
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Wtorek
  wieczór
  17°C Środa
  noc
  14°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  wiecej »