Obrońca reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Łukasz Piszczek poddał się w czwartek w Monachium operacji prawego biodra. Według lekarza niemieckiego klubu Markusa Brauna 28-letni piłkarz wróci na boisko prawdopodobnie za pięć miesięcy.
Piszczek zmagał się z urazem uda już od zimy, ale był potrzebny Borussii, walczącej m.in. w Lidze Mistrzów. W maju poinformowano, że czołowy obrońca Bundesligi podda się operacji wkrótce po finale Champions League, w którym klub z Dortmundu uległ Bayernowi Monachium 1:2.
Przerwa w występach oznacza, że polski obrońca opuści nie tylko piątkowy mecz eliminacji MŚ 2014 z Mołdawią w Kiszyniowie, ale także wrześniowe z Czarnogórą i San Marino. Pod dużym znakiem zapytania stoi także jego udział w październikowych spotkaniach z Ukrainą i Anglią.
Istnieje małe ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa ptasiej grypy A(H5N8) wśród ludzi.
"Izrael zapłacił za szczepionki ponad dwa razy więcej niż Unia Europejska i ma ich pod dostatkiem".
Zmiana wynika z najnowszej rekomendacji Rady Medycznej przy premierze.