- Jeśli jeszcze nie byłeś prześladowany za wiarę w Jezusa Chrystusa, to może znaczyć, że jesteś za mało wyrazisty - usłyszeli uczestnicy finałowego spotkania Ewangelizacji w Beskidach, na Wielkiej Raczy.
Ponad 700 osób wspięło się na szczyt Wielkiej Raczy, gdzie przygotowano ostatnie z ośmiu górskich spotkań tegorocznej - pierwszej - Ewangelizacji w Beskidach! Przyglądały się im dziesiątki turystów, także ze Słowacji, którzy tego dnia zdecydowali się zdobyć ten szczyt Beskidu Żywieckiego.
Wielu dołączyło do uczestników Eucharystii i modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata. Świętowanie zakończyło biesiadowanie przy ognisku.
Bardzo dobra dla górskiej wędrówki pogoda była sprzymierzeńcem spotkania. Jego uczestnicy docierali wybranymi przez siebie szlakami do schroniska na Wielkiej Raczy. Mieli ze sobą drogowskaz z treścią Ośmiu Błogosławieństw, które były głównym tematem tegorocznych spotkań.
Rozdawali ulotki z treścią kerygmatu, zapraszali na Eucharystię na szczycie i na spotkania w różnych wspólnotach na terenie całej diecezji bielsko-żywieckiej, ale i diecezji sąsiednich. Bo na Ewangelizację w Beskidach bardzo licznie przyjeżdżali też mieszkańcy archidiecezji katowickiej i krakowskiej.
Górskie, wakacyjne wędrowanie z Dobrą Nowiną po Beskidach rozpoczęło się dwa miesiące temu, 6 lipca w schronisku na Hali Miziowej. Wtedy pogoda nie pozwoliła na wędrówkę na szczyt Pilska i odprawienie tam Mszy św.
Potem, w kolejne soboty lipca i sierpnia celem były: Przegibek. Leskowiec, Skrzyczne, Hala Rysianka, Markowe Szczawiny (znowu z powodu pogody nie udało się zdobyć szczytu Babiej Góry), Szyndzielnia i Wielka Racza.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.