Śmierć nawróconym na chrześcijaństwo!

Do rozprawy z Afgańczykami, którzy zostali chrześcijanami wezwał poseł parlamentu tego kraju, Nazir Ahmad Hanafi.

Do rozprawy z Afgańczykami, którzy zostali chrześcijanami wezwał poseł parlamentu tego kraju, Nazir Ahmad Hanafi.

Zdaniem Hanafiego nawróceni na chrześcijaństwo Afgańczycy powinni zostać – zgodnie z prawem szariatu – skazani na śmierć. Miałoby to zapobiec rzekomo gwałtownemu wzrostowi chrześcijan wśród mieszkańców tego kraju, o którym niedawno donosiła tamtejsza prasa. Jego zdaniem na śmierć powinni zostać też skazani ci afgańscy konwertyci, którzy mieszkają poza granicami kraju.  W tym kontekście wskazywał na wspólnotę afgańskich chrześcijan w Indiach. „Obywatele Afganistanu nadal nawracają się na chrześcijaństwo w Indiach. To jest zniewaga islamskiego prawa i, według Koranu, ci ludzie powinni zostać skazani na śmierć". Poprzednio inny afgański parlamentarzysta stwierdził, że w Indiach, gdzie przebywa tysiące uchodźców z Afganistanu, założono chrześcijańską społeczność pod nazwą: „Kościół Afgańczyków" (Church of Afgans), do której są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Kabulu.

Sprawa nie jest jedynie wyskokiem pojedynczego ekstremisty. Do powaznego potraktowania sprawy wezwał na koniec obraz marszałek parlamentu Afganistanu,  Abdul Rauf Ibrahimi. Potępił on  wszystkie działania „chrześcijańskiego prozelityzmu", upatrując w nim, podobnie jak przywódcy islamscy, zagrożenia dla kraju.

W ostatnim czasie „Islamska Rada Afganistanu (The Islamic Council of Afganistan)" z niepokojem zawiadomiła prezydenta Karazja o wzrastającej obecności w Afganistanie pracowników z zagranicy, którzy są chrześcijanami. Według lokalnych źródeł nawet niektórzy parlamentarzyści w sekrecie zostali chrześcijanami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  15°C Piątek
  noc
  12°C Piątek
  rano
  wiecej »