Obrońcy życia apelują do PE

Jesteśmy zawiedzeni tym, że Komitet Równych Szans i Możliwości dla Kobiet i Mężczyzn RE nie dał nam równych szans z polskimi skrajnie feministycznymi organizacjami i nie poprosił nas o konsultacje w tej sprawie - napisali członkowie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w apelu skierowanym do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Warszawa - Poznań - Kraków, dn. 1 kwietnia 2008 r. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia Apel do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, reprezentująca ok. 140 polskich organizacji prorodzinnych, zwraca się do członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy o odrzucenie rezolucji w sprawie upowszechnienia legalnej aborcji w Europie. Raport Komitetu Równych Szans i Możliwości dla Kobiet i Mężczyzn RE, postulujący upowszechnienie legalnej aborcji i edukacji seksualnej, który stanowi podstawę tej rezolucji, jest raportem ideologicznym, nieopierającym się na sprawdzalnych faktach dotyczących skutków ochrony życia człowieka w krajach, które ją zapewniają. W Polsce funkcjonowanie prawa chroniącego ludzkie życie od jego poczęcia jest wyjątkowo dobrze udokumentowane poprzez coroczne raporty rządowe oraz dyskusję parlamentarną. Z raportów tych wynika jednoznacznie, że polskie ustawodawstwo dotyczące ludzkiego życia w jego prenatalnej fazie sprzyja zarówno ochronie zdrowia fizycznego i psychicznego kobiet, jak i ich poczętych dzieci. W wyniku wprowadzenia tego ustawodawstwa nie tylko zdecydowanie spadła liczba przeprowadzanych aborcji, ale także zmniejszyła się liczba poronień samoistnych, liczba kobiet umierających w wyniku ciąży i porodu, liczba porzucanych noworodków czy wczesnych urodzeń. W Polsce nie ma napięć związanych z prawem chroniącym życie, które większość społeczeństwa popiera, co dokumentują badania społeczne. Jesteśmy zawiedzeni tym, że Komitet Równych Szans i Możliwości dla Kobiet i Mężczyzn RE nie dał nam równych szans z polskimi skrajnie feministycznymi organizacjami i nie poprosił nas o konsultacje w tej sprawie. W obecnej sytuacji przesyłamy w załączeniu nasz materiał informacyjny, który opiera się na udokumentowanych faktach. Raport Komitetu powstał w podobnym czasie jak coraz bardziej popularna inicjatywa Stolicy Apostolskiej dotycząca światowego moratorium na dokonywanie aborcji. Żałujemy, że Komisja swoim autorytetem nie wsparła tej wybitnie humanitarnej inicjatywy. Byłoby wyjątkowo źle, gdyby Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy podjęło rezolucję, która uderzałaby w podstawowe prawa człowieka do życia i rozwoju, gdyby zignorowała korzystne skutki społeczne i zdrowotne wynikające z rozwiązań prawnych chroniących ludzkie życie. Oznaczałoby to również niedopuszczalną ingerencję w samostanowienie państw w kwestii ochrony ludzkiego życia. Apelujemy do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy o odrzucenie rezolucji popierającej zniesienie zakazu aborcji w Europie. W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Paweł Wosicki - prezes Antoni Zięba - wiceprezes Antoni Szymański - wiceprezes Anna Dyndul - sekretarz

«« | « | 1 | » | »»
 • grzesiek
  02.04.2008 23:20
  Moj Boze, czyz ci ludzie potracili zmysly i rozum? jak mozna w XXI wieku nie zdawac sobie sprawy, ze podczas ciazy mamy do czynienia z ZYCIEM CZLOWIEKA.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »