Moskwa: Świat rodziny

W Moskwie obraduje IV Międzynarodowy Kongres „Świat rodziny". Jego organizatorami są rosyjskie organizacje pozarządowe, a wśród nich Niezależny Instytut Rodziny i Demografii, Akademia Rosyjskich Encyklopedii oraz Ośrodek Rodzinny przy moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej. Kongres zgromadził szerokie grono prelegentów z całej Europy.

Na posiedzeniu plenarnym reprezentujący Polskę Lech Kowalewski podzielił się swoim doświadczeniem na temat „Roli ojca w społeczeństwie”. Przewodnicząca Federacji Kobiet Polskich i szef komitetu organizacyjnego IV Kongresu Rodzin, Ewa Kowalewska, mówiła o „Życiu człowieka jako naczelnej wartości dla państwa”. Psychoterapeuta rodzinny i członek kilku rosyjskich organizacji prorodzinnych oraz pracownik Katolickiego Ośrodka Rodzinnego w Moskwie, Galina Masliennikowa, przedstawiła problemy związane z czynnikami zdrowotnymi wpływającymi na przekazywanie życia. Na sesji plenarnej zabierali głos przedstawiciele rosyjskiego prawosławia, w tym ks. Anatolij Bierstow, który mówił o „Wychowaniu duchowości człowieka jako podstawie zachowania zdrowia narodu”, oraz doradca przewodniczącego Rady Federacji, Aleksander Czujew. W programie kongresu są warsztaty, na których można zapoznać się z nowymi technikami pracy z rodziną, obrady okrągłego stołu i posiedzenia sekcji tematycznych, w ramach których uczestnicy kongresu mogą prowadzić dyskusje i wymieniać się doświadczeniami ze swojej pracy wspomagającej rodzinę. Obradom kongresu towarzyszą wystawy na temat „Najlepszych technologii w służbie rodziny”, rysunku dziecięcego („Moja fantazja”) i fotografii („Chrońcie świat”). Trzydniowe obrady Międzynarodowego Kongresu „Świat rodziny” zakończą się 4 kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  29°C Niedziela
  dzień
  wiecej »