Legia już na dnie

Piłkarze Legii doznali piątej porażki w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W czwartek przegrali w Warszawie z Lazio Rzym 0:2. Włoski klub zapewnił sobie awans do 1/16 finału. W grupie J tej sztuki dokonał też Trabzonspor, który wygrał z Apollonem Limassol 4:2.

Mistrz Polski to jedyny z 48 zespołów, który nie zdobył ani punktu, ani gola. Legia wcześniej uległa po 0:1 Lazio i Apollonowi oraz dwukrotnie 0:2 Trabzonsporowi. Ostatni mecz zespół trenera Jana Urbana rozegra 12 grudnia na Cyprze.

W czwartkowym zwycięstwie Trabzonsporu udziału nie miał Adrian Mierzejewski. Polski pomocnik całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Jego los podzielili bramkarze - Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) i Grzegorz Sandomierski (Dinamo Zagrzeb). Ich zespoły doznały wyjazdowych porażek, odpowiednio z Łudogorcem Razgrad 0:2 i Czernomorcem Odessa 1:2.

Cały mecz w barwach norweskiego Tromsoe rozegrał natomiast Jarosław Fojut. W 90. minucie przegranego spotkania z Tottenhamem Hotspur 0:2 został ukarany żółtą kartką.

W 75. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak (Bordeaux). Chwilę później jego zespół stracił jednak bramkę i uległ na własnym stadionie Eintrachtowi Frankfurt 0:1. Tym samym francuska drużyna nie ma już szans na wyjście z grupy F.

W czwartek dziesięć drużyn zapewniło sobie awans: Lazio, Trabzonspor, Sevilla, Betis, Genk, AZ Alkmaar, PAOK Saloniki, Anży Machaczkała, Olympique Lyon i Eintracht.