Izrael-Watykan: O zerwaniu stosunków nie ma mowy

Izraelski minister ds. religii Icchak Cohen sugeruje "całkowite zerwanie kontaktów z organizacją, której członkami są kłamcy oświęcimscy i antysemici", czyli w tym wypadku Kościołem katolickim - napisała "Rzeczpospolita". Przygotowujemy wizytę Benedykta XVI w Izraelu, a o zerwaniu stosunków z Watykanem nie ma mowy - odpowiada rzecznik izraelskiego MSZ Igal Palmor.

Skomentował on rozmowę opublikowaną w internetowym wydaniu "Der Spiegel". Minister Cohen - zdaniem rzecznika MSZ - może wypowiadać się na każdy temat, ale w tym wypadku wyraził jedynie prywatną opinię. Przypomniał, że w Izraelu stosunki dyplomatyczne są prerogatywą MSZ, a nie Ministerstwa ds. Religii, a MSZ nie będzie się natomiast wypowiadał na temat zdjęcia ekskomuniki z lefebrystów, ponieważ - jak wyjaśnił - kwestia ta nie dotyczy stosunku między państwami. Bp Williamson, którego słowa nt. Shoah stały się przyczyną skandalu, za zaistniałą sytuację przeprosił niedawno papieża , ale nie Żydów, i ze swoich poglądów się nie wycofał co dolało oliwy do ognia - twierdzi "Rzeczpospolita". Gazeta przypomina, że zarówno rzecznik Watykanu, jak i sam Benedykt XVI zdecydowanie się od takich poglądów odcięli. – Kto neguje Szoah, ten nie zna boskiej tajemnicy i nie wie nic o krzyżu Chrystusa. Tym gorzej, jeśli takie słowa wypowiada ksiądz albo biskup chrześcijański, zjednoczony lub nie z Kościołem katolickim – stwierdził w Radiu Watykańskim w ostatni piątek ks. Lombardi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »